[wp-story id="118872"] NABİOĞLU: CUMHURİYETİMİZİN 93.YILI KUTLU OLSUN – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.067,5200
 • EURO
  $1,0819
 • ALTIN
  $60.838,0500
 • BIST
  1,1639
NABİOĞLU: CUMHURİYETİMİZİN 93.YILI KUTLU OLSUN

NABİOĞLU: CUMHURİYETİMİZİN 93.YILI KUTLU OLSUN

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nabioğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Nabioğlu yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti’nin asla atlanıp, unutulmayacak en büyük günü Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edildiği tarih olan   29 Ekim 1923 olduğunu ifade ederek ifadelerinde şu cümlelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması yalnız bir rejim […]

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nabioğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Nabioğlu yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti’nin asla atlanıp, unutulmayacak en büyük günü Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edildiği tarih olan   29 Ekim 1923 olduğunu ifade ederek ifadelerinde şu cümlelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması yalnız bir rejim değişikliği değil, bir ulusun çağdaşlık, demokratik, laik, insanca yaşamaya  yönelik temel hak ve özgürlüklerinin tanındığı ve ilan edildiğinin ilanıdır.

Ve bu adımla; Ulu Önder Atatürk’ün ileri görüşlülüğünün etkisiyle, tek kişiye bağlı ülke yönetimi anlayışının bütün ulusa devredilmesi; bireysel karar ve çıkarlardan uzak,                                                    yargının örgütlenmesi, anayasa sınırlarının çağdaş,  ileri ülkeler düzeyinde çizilmesi noktasına gelinmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’ne geçiş temelde hukuk devrimidir. Ortaçağın karanlık zihniyeti karşısına çağdaş olanı, hurafe ve yalanlara dayalı düşüncelere karşı bilimsel olanı  kişiye göre adalette karşı modern hukuku koymuştur.

Atatürk ilkeleri ve devrimleri bunun için önemlidir.

Atatürk dün değil yarındır!

Atatürk’ü doğru ve sağlıklı anlayıp, sahip çıkma kararlılığımızı göstermemiz gereken en özel günlerden biri olan    Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM