[wp-story id="118872"] NABİOĞLU: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARININ İSTENİLEN SONUCA ULAŞMASINDA DEVLET, İŞÇİ VE İŞVERENE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.853,0000
 • EURO
  $1,1103
 • ALTIN
  $64.074,3100
 • BIST
  1,1627
NABİOĞLU: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARININ İSTENİLEN SONUCA ULAŞMASINDA DEVLET, İŞÇİ VE İŞVERENE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

NABİOĞLU: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARININ İSTENİLEN SONUCA ULAŞMASINDA DEVLET, İŞÇİ VE İŞVERENE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

MESLEĞE YENİ BAŞLAYAN MUHASEBECİLER RUHSATLARINI TÖRENLE ALDILAR Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasının düzenlediği Muhasebeciler Haftası etkinlikleri kapsamında İş Güvenliği ve İş sağlığı konusunda gazeteci yazar İsmail Saymaz’ın  da katıldığı bir panel yapıldı. Panel öncesi muhasebe mesleğine sınavları kazanarak ruhsatlarını almaya hak kazanan meslek mensuplarına ruhsatları törenle verildi.En başarılı ve en genç iki muhasebeci […]

MESLEĞE YENİ BAŞLAYAN MUHASEBECİLER RUHSATLARINI TÖRENLE ALDILAR

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasının düzenlediği Muhasebeciler Haftası etkinlikleri kapsamında İş Güvenliği ve İş sağlığı konusunda gazeteci yazar İsmail Saymaz’ın  da katıldığı bir panel yapıldı.

Panel öncesi muhasebe mesleğine sınavları kazanarak ruhsatlarını almaya hak kazanan meslek mensuplarına ruhsatları törenle verildi.En başarılı ve en genç iki muhasebeci meslek mensubu ise Muhasebeciler Haftası yıl dönümü nedeniyle birlikte pasta kestiler.

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası toplantı salonunda gerçekleşen panelin açılışında konuşan Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nabioğlu ülkemizdeki önemli sorunların birisinin de iş kazaları ve meslek hastalıkları olduğunu vurgulayarak bu nedenle  her yıl binlerce insanımızın  öldüğünü,on binlerce insanımızın sakat kaldığını ve sağlığını yitirdiğini ve  acı çektiğini ifade etti.

Nabioğlu konuşmasına şöyle devam etti:Bunların önlenmesi,en azından asgari seviyeye getirilmesi için,iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının yapılması gerekmektedir.

İş Sağlığı ve güvenliği çalışmalarının istenilen sonuca ulaşmasında devlet, işçi ve işverene önemli görevler düşmektedir.

Konu ile ilgili olarak; devlet otorite gücünü kullanarak kalıcı anlaşılır ve caydırıcı düzenlemeler yapmalı,eşgüdüm sağlamalı,ayrıca kontrol denetim görevini aksatmadan uygulamalı ve bunların dışında bilimsel araştırmaları teşvik etmelidir.

İşverenler,işyerlerinde alınan İş Sağlığı ve Güvenliği önlemlerine uyulup uyulmadığını denetlemek,İşçileri karşı karşıya bulundukları mesleki riskler,alınması gerekli tedbirler,Yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek ve gerekli iş sağlığı ve güvenliği eğitimini vermek zorundadır.

İşyerinde sağlığı bozucu durumları ortadan kaldırmak ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak için tedbir almalı,gereken araç ve gereç temin etmelidir.

İşçiler; işini özenle ve dikkatle yapmalı,sağlanan koruyucu araç ve gereçleri kullanmaya özen göstermeli,dikkatli çalışmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM