[wp-story id="118872"] “Ne unuturuz Ne de unuttururuz” – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.065,4800
 • EURO
  $0,9357
 • ALTIN
  $43.928,8200
 • BIST
  1,1724
“Ne unuturuz Ne de unuttururuz”

“Ne unuturuz Ne de unuttururuz”

İyi Parti Şahinbey ilçe Başkanı Halil  İbrahim Kaya,” 30 Ağustos Zafer bayramının 96. yıldönümünü  coşkuyla kutlayacağız. Bu büyük zaferi  ne unuturuz, ne de unuttururuz.”dedi,   Halil  İbrahim Kaya “30 Ağustos Zafer Bayramı, Kurtuluş Savaşı’nın sonucu belirleyen Büyük Taarruz’un son günü yapılan Başkumandanlık Meydan Savaşı’nın (30 Ağustos 1922) yıldönümlerinde kutlanan ulusal bayramdır.“diyen İyi Parti Şahinbey ilçe […]

İyi Parti Şahinbey ilçe Başkanı Halil  İbrahim Kaya,” 30 Ağustos Zafer bayramının 96. yıldönümünü  coşkuyla kutlayacağız. Bu büyük zaferi  ne unuturuz, ne de unuttururuz.”dedi,

 

Halil  İbrahim Kaya “30 Ağustos Zafer Bayramı, Kurtuluş Savaşı’nın sonucu belirleyen Büyük Taarruz’un son günü yapılan Başkumandanlık Meydan Savaşı’nın (30 Ağustos 1922) yıldönümlerinde kutlanan ulusal bayramdır.“diyen İyi Parti Şahinbey ilçe Başkanı  İbrahim Halil Kaya ,” Bir milletin vatan sevgisi, onuruyla verdiği bağımsızlık mücadelesi ve direnişinin yakın Türk tarihindeki karşılığı; 30 Ağustos 1922’de zafer kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir. Bu sene 96. yıldönümünü kutladığımız bu zafer; vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin yokluklara rağmen azim, inanç ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele gösterdi. Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 96. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.”

 

Her yıl çığ gibi büyüyen zafer

 

Halil  İbrahim Kaya,” 30 Ağustos Zaferi ilk olarak 30 Ağustos 1923’te Ankara Afyon ve İzmir’de şenlikler düzenlenerek kutlanmıştır. 1935’te çıkarılan bir yasayla Zafer Bayramı olarak kabul edilmiştir.
Tanrı Dağı’ndan, Nur Dağı’na uzanan bu kutsal yolda mübarek kanlarıyla Bedir’den Çanakkale’ye kadar iman ve hürriyet aşkıyla yaşayan milletimin bu kutlu gününü ne unutacağız nede unutulmasına müsaade edeceğiz Atam sen ve silah arkadaşlarına ve seninle cephede çarpışan her askere o kadar borçluyuz ki HAKKINIZI BİZE HELAL EDİN sizlerin bize armağan ettiği bu ülkenin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM