SON DAKİKA

ÖZEL SEÇKİN KOLEJİ ANTALYA SEMPOZYUMUNA DAMGA VURDU

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği tarafından her yıl farklı konularda düzenlenen “Geleneksel Eğitim Sempozyumu’nun 18.si bu yıl Antalya Belek’te gerçekleştirildi.

Bu haber 04 Şubat 2019 - 23:06 'de eklendi ve 2429 kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

 

 

29 Ocak 2019 ‘da başlayıp, 01 Şubat 2019 tarihinde sona eren Ulusal ve uluslararası alandan eğitim duayenlerini bir araya getiren 18. Geleneksel Eğitim Sempozyumu, bu yıl ‘Eğitim ve Etik’ temasıyla açıldı.

 

Sempozyuma Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk,Antalya Valisi Münir Karaloğlu,Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal , bakanlığın üst düzey yöneticileri, yerli ve yabancı çok sayıda akademisyen, özel okul kurucuları, yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

 

Türkiye Özel Okullar Bölge Temsilcisi ve Gaziantep Özel Seçkin Koleji kurucularından İbrahim Kaçıranın da katıldığı Sempozyumun bu yıl daha renkli geçtiği ifade etti.. Sempozyumla ilgili bir açıklama yapan Kaçıran; “Aslında sempozyumlarımız her yıl başarılı geçmektedir, ancak bu yıl hem katılım açısından hem de ilgi bakımından göz doldurduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bizler gibi Anadolu da eğitim hizmeti veren özel okullar için böyle sempozyumların kendimizi geliştirmemiz adına çok uygun ortamlar olduğunu düşünüyorum. Sempozyum süresince hem akademisyenleri dinleyerek hem de orada bulunan eğitimcilerle fikir alışverişinde bulunarak eksiklerimizi görme imkânı buluyoruz. Bize bu imkânı sağlayan ve bu organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim kuruluna teşekkür ederim.” dedi.

 

Sempozyumda; Prof Dr.İnayet Aydın’ın “Öğretmenlikte Meslek Etiği”,Fransa Milli Eğitim Bakanlığı Baş Müfettisi Christophe MARSOLLIER Fransız Milli Eğitim Sisteminde Etik İlke ve Değerler, Prof.Dr. Şahin Karasar’ın Eğitimde Etik Ekosistem,Prof.Dr.Mustafa Safran Öğretmen ve etik,Dr.Muammer Yıldız, 2023 Eğitim Vizyonu , Prof. Dr. Ebru Güzelcik Ural , Prof. Dr. İoanna Kuçuradı, Prof. Dr. Betül Çotuksöken gibi daha onlarca akademisyen katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi ve ayakta alkışlandı.

UA-76681437-2