UA-123728131-1
reklam

rolex watch replica tie offers the perfect twin extension procedure.

 • DOLAR
  $3.231,9600
 • EURO
  $0,7565
 • ALTIN
  $42.461,5900
 • BIST
  1,1406
“Parlamentoda 70 Bylock’cu var

“Parlamentoda 70 Bylock’cu var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Anayasa değişiklik paketini FETÖ’cülerin hazırlandığını iddia ederek, “Parlamentoda 70 Bylock’cu çıkmazsa hemen istifa ederim. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Anayasa değişiklik paketini FETÖ’cülerin hazırlandığını iddia ederek, “Parlamentoda 70 Bylock’cu çıkmazsa hemen istifa ederim. En az 70 tane çıkmazsa. Neden soruşturma yok? MİT parlamentoda yok […]

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Anayasa değişiklik paketini FETÖ’cülerin hazırlandığını iddia ederek, “Parlamentoda 70 Bylock’cu çıkmazsa hemen istifa ederim.

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, oturan insanlar, takım elbise ve iç mekan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Anayasa değişiklik paketini FETÖ’cülerin hazırlandığını iddia ederek, “Parlamentoda 70 Bylock’cu çıkmazsa hemen istifa ederim. En az 70 tane çıkmazsa. Neden soruşturma yok? MİT parlamentoda yok demiş. FETÖ’cularla dirsek teması kurmamış kimse kalmamış. Buradan çok net söylüyorum. Bu anayasa paketini de onlar hazırladı. FETÖ’cüler hazırladı. Bu sistem gelirse Türkiye’yi düşürmek için 4 saat yeterli. Tehlikenin farkında değiller” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Gaziantep’te partisinin İl Başkanlığı tarafından Grand Park düğün salonunda düzenlenen ‘Neye evet, neden hayır’ konulu panele katıldı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve kalabalık

BİR KAFADA 3 KASKET OLMAZ

Türkiye’nin yeni anayasayı kaldıramayacağını iddia eden İstanbul Milletvekili Eren Erdem, kasket ile örnek göstererek ‘Hayır’ gerekçelerini anlattı. Salondan seçtiği bir kişiyi sahneye çağıran ve başına 3 kasketi birden giymesini isteyen, aynı zamanda da ayakkabısını bağlamasını isteyen Erdem, “Bir koltukta iki karpuz olmaz. Bir kafada 3 kasket olmaz. Bu sistemle cumhurbaşkanı ayakkabısını bile bağlayamaz. Bu seçimde bizim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ya da Başbakan Binali Yıldırım ile herhangi bir derdimiz yok. Biz ne desek üzerlerine alınıyorlar. Biz sistemi tartışıyoruz. Elimizde 18 madde var. Buradan çok net söylüyorum. Başbakan Binali Yıldırım kesinlikle ‘Hayır’ diyecek. Çünkü ben hâlâ neden evet diyeceğine dair tek bir cümle duymadım kendisinden. Varsa yoksa ‘Hayırcılar terörist’ diyor. Sen hayırcıları bırak. Neden ‘Evet’ diyorsun onu anlat. Neden ‘Evet’ dediğini anlatabildi mi? Anlatamadı” diye konuştu.

PARLAMENTODA 70 BYLOCK’CU ÇIKMAZSA HEMEN İSTİFA EDERİM

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 70’den fazla Bylock’cu olduğunu iddia eden Erdem, yeni anayasa paketini FETÖ’cülerin hazırladığını söyleyerek, 40 yıldır devlet içine sızmış bir yapı var. Tehlikenin farkında değiller” diyerek şöyle konuştu: “Parlamentoda 70 Bylock’cu çıkmazsa hemen istifa ederim. En az 70 tane çıkmazsa. Neden soruşturma yok? MİT parlamentoda yok demiş. FETÖ’cularla dirsek teması kurmamış kimse kalmamış. Buradan çok net söylüyorum. Bu anayasa paketini de onlar hazırladı. FETÖ’cüler hazırladı. Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafını kuşatan bir yapı hazırladı. Nasıl olduğunu Hulusi Akar ile Hakan Fidan’a sormak lazım. Akşama kadar Nuri Pakdil’in dizinin dibinde oturuyorlar. Anayasanın geri çekilmesi için Nuri Pakdil ile görüşme yapıyorlar. Hatta medyaya yansımış ve tepki çekmişti. Halen bakan olan bazı isimlerin bu anayasanın yapılmış olmasından rahatsız olduğunu biliyorum. Yasama, yürütme ve yargı bir kişiye bağlanacak. O kişiyi esir aldığın an ülke senindir. Kırk yıldır parlamenter sisteme sızmış bir yapı. Bu sistem gelirse Türkiye’yi düşürmek için 4 saat yeterli. Bir kişinin etrafını çevirmek ve gözlerini perdelemek yeterli. Tehlikenin farkında değiller.”

PLAN OKYANUS ÖTESİNDEN YAPILMIŞ

15 Temmuz süreciyle başlayan sürecin anayasa değişikliğiyle devam ettiğinin altını çizen Erdem, “Aslında ‘Hayır’ diyenler Recep Tayyip Erdoğan’ın hayrına bir iş yapıyorlar. Çünkü bu işe ‘Evet’ diyenler, Recep Tayyip Erdoğan’ın başına en büyük belayı getiriyorlar. Çünkü plan okyanus ötesinden yapılmış. 15 Temmuz darbe girişimiyle bu süreç başlatılmış ve anayasa değişikliğine kadar getirilmiştir” diye konuştu.

BİZ BUNU DOĞRU BULMUYORUZ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda’nın sınır dışı etmesi konusunda da Hollanda’yı kınayan Erdem, “Dün diplomasinin ruhuna aykırı bir durum gerçekleşti. Hollanda da ‘Kabul edilemez kişi’ tanımıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanı TC Büyükelçiliğine giderken engellendi. Herkesin haddini bilmesi gerekir. Biz bunu doğru bulmuyoruz. Çok yanlış” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM