[wp-story id="118872"] Rektör Gür’den öğrencilere: Çalışın başarırsınız – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.866,7300
 • EURO
  $1,1002
 • ALTIN
  $64.106,1200
 • BIST
  1,1625
Rektör Gür’den öğrencilere: Çalışın başarırsınız

Rektör Gür’den öğrencilere: Çalışın başarırsınız

Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ü ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Rektör Gür, “Ben üniversitenizden mezun olup Dünya Bilim Adamı ödülünü kazandım. Çalışın, eminim sizler de başarırsınız” dedi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. M. Aydın Ketani ile birlikte Gaziantep Üniversitesi’ni gezen öğrenciler, daha sonra Senato Salonu’nda Rektör Prof. Dr. […]

Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ü ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Rektör Gür, “Ben üniversitenizden mezun olup Dünya Bilim Adamı ödülünü kazandım. Çalışın, eminim sizler de başarırsınız” dedi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. M. Aydın Ketani ile birlikte Gaziantep Üniversitesi’ni gezen öğrenciler, daha sonra Senato Salonu’nda Rektör Prof. Dr. Ali Gür’e konuk oldu. Öğrencilere kendisinin de Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde eğitim alıp, 2009 yılına kadar aynı üniversitede görev yaptığını belirterek; “Diyarbakır kadim bir şehrimiz. Ben bu kadim kentimizin adının terör ile özdeşleştirilmesini de kabul etmiyorum. Dicle Üniversitesi’nde görev yaparken, 2004 yılında kendi alanımla ilgili olarak bir yarışma açılmıştı bu yarışmada birinciliği kazanarak Dünya Bilim Adamı Ödülü’nü aldım. Bir yıl önce ise, İtalya’da  en iyi araştırma ödülünü aldım. Bunları şunun için söylüyorum. Eğer siz de çalışırsanız eminim daha büyük başarılara imza atarsınız. Buna inancım da tam” dedi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplandıran Rektör Gür, Gaziantep Üniversitesi’nin dünyanın 107 ülkesinden 3 bin 750 öğrenciye ev sahipliği yapan, Türkiye’nin en fazla yabancı öğrencisine sahip üniversitelerinden birisi olduğunu vurgularken, “Türkiye’nin üç dilde eğitim verilen tek üniversitesi de Gaziantep Üniversitesi” diye konuştu. Gür, bir öğrencinin sorusunu cevaplandırırken, Eczacılık, Veterinerlik, Ziraat Fakültesi açmayı da düşünmediklerini vurguladı.

Dicle Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. M. Aydın Ketani de, GAÜN Kampüsü’nü gezdiklerini ve çok etkilendiklerini belirterek, “Üniversitemizde birçok önemli hizmet vermiş olan Ali Hocamızın böyle güzide, kurumsallaşmış bir üniversitenin Rektör olması bizim için ayrı bir gurur vesilesi” dedi. Rektör Gür, Prof. Dr. Ketani’ye Gaziantep Üniversitesi’nde işlenen sedef sandık hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM