SON DAKİKA

Rektör Gür’ün mutlu günü

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ün oğlu Furkan ve Buse Gür çiftinin düğün töreninde damat Furkan’ın oynadığı zeybek oyunu büyük alkış topladı.

Bu haber 01 Ekim 2018 - 16:40 'de eklendi ve 1729 kez okundu. kez görüntülendi.

Furkan ve Buse Gür çiftinin Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde düzenlenen ve binlerce davetlinin katıldığı nikâh töreni GAÜN Öğretim Üyesi Adil Öztekin tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Genç çiftlerin nikâhını Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç kıyarken, gelin ve damadın şahitliklerini Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, PTT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü yaptı.

Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç nikâh sonrasında çiftlere Kur-an’ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti. Milletvekili Ali Şahin nikâh cüzdanını geline verirken, Peygamber efendimizin eşine duyduğu sevgisini ifade ettiği “Sevgimiz kördüğüm gibi” sözünden yola çıkarak, çiftlerin bir ömür boyu sevgilerinin kördüğüm gibi bağlı olması temennisinde bulundu.

Gaziantep Üniversitesi Çobanevi tesislerinde yapılan Furkan ve Buse Gür çiftinin düğün töreninde gelin ve damat birlikte zeybek oynadı.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Eski Milletvekili Prof. Dr. Edibe Sözen, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, AK Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci, Jandarma  Alay Komutanı Halil Uysal, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Şehitkamil Eski Belediye Başkanı Mehmet Bozgeyik, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, çok sayıda Üniversite Rektörü, sanayici ve işadamlarının yanı sıra çok sayıda davetlilerin katıldığı gecede; Elazığ ve Gaziantep yöresine ait eserler seslendirilirken, halk oyunları ekibi tarafından yöresel oyunların sahnelendiği gecede misafirler gönüllerince eğlendi.

UA-76681437-2