[wp-story id="118872"] ŞAHİN, BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE TERÖRÜ KINADI – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.126,3100
 • EURO
  $1,0908
 • ALTIN
  $60.984,0100
 • BIST
  1,1646
ŞAHİN, BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE TERÖRÜ KINADI

ŞAHİN, BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE TERÖRÜ KINADI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık ayı meclis toplantısına başkanlık eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, önceki gün İstanbul’da yaşanan terör saldırısını kınadı. Şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte yine şehitler için ‘Fatiha’ duası ile açılan mecliste toplam 46 madde görüşüldü. Gaziantep’te 2 milyon insanın sorumluluğunu aldıklarını ifade eden Şahin, “Biz aldığımız bütçenin yarısından […]

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık ayı meclis toplantısına başkanlık eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, önceki gün İstanbul’da yaşanan terör saldırısını kınadı.

Şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte yine şehitler için ‘Fatiha’ duası ile açılan mecliste toplam 46 madde görüşüldü.

Gaziantep’te 2 milyon insanın sorumluluğunu aldıklarını ifade eden Şahin, “Biz aldığımız bütçenin yarısından fazlasını yatırıma ayırıyoruz. Ama onlar hendek kazıp işi öz yönetime götürdüler. Özgürlük ortamını ne kadar kötüye kullandıklarını hep birlikte şahit olduk. Terör 50 yıldır canımızı yakıyor. Biz ülkemize huzur ve barış gelmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Mevlit Kandil’nin olduğu bir günde böylesi bir vahşetin yaşanmasının çok üzücü olduğunu aktarn Şahin, “Bu dünya hepimize yeter. Biz bu topraklar üzerinde huzur ve barış istiyoruz. 79 milyon ortak bir noktada buluşmalıyız. İnşallah 2017 yılına huzur ve barış içinde gireriz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra gündem maddelerinin oylandığı mecliste; 37 madde imar komisyonuna, 4 madde bütçe komisyonuna, 4 madde teklif kararı, 1 madde ise hukuk komisyonuna sevk edildi. 1 madde ise gündem dışı teklif kararı olarak kabul edildi.

CHP ile MHP temsilcilerinin de terörü kınadığı mecliste başka görüşülecek gündem maddesi olmadığından bir sonraki toplatı 16 Aralık Cuma günü saat 15.00’da yapılmasına karar verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM