Pet Shop
ŞAHİNBEY AĞITI’NI EN GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

ŞAHİNBEY AĞITI’NI EN GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

ABONE OL
19 Aralık 2016 16:34
ŞAHİNBEY AĞITI’NI EN GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

Şahinbey Belediyesi 25 Aralık Gaziantep´in düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yılı etkinlikleri kapsamında Şahinbey Ağıtı’nı En İyi Söyleme Yarışması’nı düzenledi.

 

Şahinbey ilçesindeki liselerin katıldığı yarışmaya, 48 lise en iyi ağıt okuyan öğrencisini yarışmaya dahil etti.  25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Şahinbey Ağıtını En İyi Söyleme Yarışması’ndaki amaç; gençlerin tarihle bağlarını güçlendirmek, Kurtuluş Savaşı yıllarında Gaziantep savunmasındaki önemli karakterlerden biri olan ve belediyemize ismi verilen Şahinbey’i asıl adı ile Mehmed Said’i tanımalarını ve Gaziantep savunmasını idrak etmelerini sağlamak.

Yarışmanın jüri üyeleri ise Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ve yarışamaya dahil edilmeyen ortaokul müzik öğretmenlerinden oluşturuldu.

 

Yarışmada öğrenciler ağıtlarını düzenledikleri koreografiler ile birlikte sergiledi. Şahinbey Ağıtı’nı En İyi Söyleme Yarışması törenine okul öğretmenlerinin yanı sıra öğrenciler ve velilerde katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r