Pet Shop
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

ABONE OL
16 Mayıs 2017 19:52
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Şahinbey Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağışı kampanyası büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Kan bağışı için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Şahinbey Belediyesi tarafından stantlar kuruldu. Alana kan vermek için gelen vatandaşlar için Şahinbey Belediyesi mehteran takımı tarafından marşlar söylenerek karşılandı. Stantların önünde sıraya giren vatandaşlar, Kızılay görevlilerinin yardımı ile kan bağışında bulundu.

REKOR ŞAHİNBEY’DE

2009 yılında 41 kişi ile başlanan kan bağışı kampanyasına 2013 yılında 2883 kişinin katılımıyla Türkiye kan bağışı rekoruyla taçlanan Şahinbey Beledyesi tek noktada kan bağışı toplama rekorunu 26 Nisan 2016 Salı günü yaptığı organizasyonla kendi rekorunu kırarak bu sayıyı 3156’ya çıkarmıştı. Şahinbey Belediyesi kan bağışı kampanyasında en fazla kan bağışının yanı sıra, en fazla katılımcı ve en fazla bayan katılımcı rekorunu da kırarak örnek bir belediyecilik anlayışı ortaya koymuştu.

 

MESELE MİLLİ OLUNCA

Gaziantep Halkı’nın cefakar vefakar olduğunu belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise; “Yedi yıl önce başlatıığımız kanbağışı kampanyamıza bu yılda devam ediyoruz. Buradaki amacımız daha önce kan vermemiş vatandaşlarımızı kan bağışına alıştırmak. Bu nedenle şehrimizin göbeğinde Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlarımızın  kolayca ulaşabileceği bir noktada kan bağışımızı gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda çok ciddi katılımlar oldu. 2016 yılında 3156 ünite kan toplayarak, bir günde tek noktada kan toplayarak daha önce bizde olan rekoru egale ettik. Gaziantep vefakar ve cefakar bir halk. Mesele Milli olunca seve seve kanını ve canını feda eden bir şehir. Bundan dolayı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasında 60 çadır  kurulurken, 126 sendyede kan alındı. Düzenlenen kampanyada ayrıca 19 Doktor, 72 Hemşire, 20 destek personeli ve 9 kan bağışcısı kazanım uzmanı görev aldı.

Vatandaşlar düzenlenen kampanyanın insani anlamda önemli  olduğunu belirterek, “Şahinbey Belediyesi her yıl geleneksel olarak kan bağışı kampanyası düzenliyor. Bizlerde bu kampanyaya insani anlamda destek vermek için gedlik. Vereceğizim kan ile bir başka hayata can vermiş olacağız. Hem bu gün başka birinin yarın ihtiyacımız olabilir” dediler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r