SON DAKİKA

SEÇKİN KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ BİZDE VARIZ DİYORLAR

Bu haber 11 Ekim 2018 - 20:11 'de eklendi ve 2229 kez okundu. kez görüntülendi.

Eğitimde gösterdiği başarılarının yanı sıra yenilikleriyle de adından söz ettirmeyi başaran Özel Seçkin Koleji öğrencileri her yıl kutlanan Avrupa Kodlama Haftasında kodlamada bizde varız diyorlar.

21.yüzyıl  çocuklarının ortak dili olarak anılan kodlama eğitiminde çocuğun yaratıcılık, problem çözme ,bilişsel ve algoritmik düşünme becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan Özel Seçkin Koleji Avrupa’nın belirli ülkelerinde her yıl kutlanan Avrupa Kodlama Haftasında Seçkin öğrencileri çeşitli videolar izleyerek kodlama eğitiminin önemini kavradılar. “Algoritma” kavramı üzerinde konuşulduktan sonra interaktif olarak gerçekleştirilen derste öğrenciler kodlama oyununun komutlarını yerine getirerek kodlamaya başladılar.

Özel Seçkin Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Eyüp Yılmaz, kodlama eğitimi hakkında değerlendirme yaparak “Bilindiği üzere; teknoloji ve bilişim araçları ile sürekli etkileşim içinde bulunduğumuz bir dünyada yaşamaktayız. Yetişen neslin, teknolojiyi doğru kullanabilme becerilerini kazanabilmelerinin yanında; teknolojiyi yöneten; teknolojiyi kullanarak yeni ve türev teknolojiler üretebilecek bireyler olarak gerekli kazanımlara sahip olmaları son derece önemlidir. Bu kapsamda kodlama öğrenmenin bir dil öğrenmek kadar gerekli ve önemli olduğunun farkında olan bir kurum olarak bu yıl 6-21 Ekim Avrupa Kodlama haftasında öğrencilerimizi kodlama eğitimi konusunda bilinçlendirip interaktif etkinliklerle farkındalık yaratmayı amaçlamaktayız.”dedi.

UA-76681437-2