SON DAKİKA

SEÇKİN KOLEJİNDE DİYABET KONULU SEMİNER

Özel Seçkin Kolejinde öğrencilere yönelik Beslenme Dostu Okul projesi kapsamında Gaziantep Halk Sağlığı tarafından “Diyabet “konulu seminer düzenlendi.

Bu haber 20 Şubat 2019 - 13:41 'de eklendi ve 2429 kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

Seçkin Koleji öğrencilerine,diyabet hakkında farkındalığın arttırılması ve öneminin vurgulanması amacıyla gerçekleştirilen sunumda diyabetin, kandaki şeker (glikoz) düzeyini dengeleyen insülin hormonunun; eksikliği veya vücutta kullanılamaması sonucu oluşan kronik bir bozukluk olduğu konusunda bilgilendirme yapıldı. Sağlıklı beslenme alışkanlığını kazanarak obeziteyi önlemek ve obezitenin zemin hazırladığı başta diyabet olmak üzere kalp hastalıkları gibi hastalıkların önüne geçilebileceği üzerinde duruldu. Diyabet hastası olan öğrenciler sıkıntıya düştüklerinde diğer öğrencilerin yapması gerekenler konusunda öğrenciler bilinçlendirildi.

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp Yılmaz düzenlenen etkinlikle ilgili, “Şeker hastalığı (diyabet), gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde giderek artmaktadır. Günümüzde bir diyabet salgınından bahsedilmektedir. Bunun en önemli sebepleri şişmanlık (obezite) ve hareketsiz yaşamdır. Özel Seçkin Koleji olarak öğrencilerimizi düzenli fiziksel aktivite, sağlıklı, dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam ortamları konusunda bilinçlendirip uygulamalarla yaşam kalitelerini arttırmayı amaçlamaktayız”.dedi.

UA-76681437-2