SON DAKİKA

SEÇKİN’DEN Pİ ETKİNLİKLERİ KUTLAMASI

Bu haber 14 Mart 2018 - 19:27 'de eklendi ve 90 kez okundu. kez görüntülendi.

Eğlenceli etkinliklerle öğrencilere matematiği sevdirmeyi amaçlayan Seçkin Kolejinde 14 Mart Dünya Pi Günü keyifli etkinliklere sahne oldu.

Pi günü, ünlü matematik sabiti Pi sayısı (3,14) anısına özel kabul ediliştir ve her yıl 14 Mart’ta kutlanmaktadır. Seçkin Koleji öğrencileri de 14 Mart Dünya Pi Günü ‘nü çeşitli etkinliklerle kutladı.

Pi Günü’ne özel, özel seçkin koleji  öğrencileri okul içerisinde pano çalışmaları yapıp  pi-shirt tasarımlarını sergileyerek Pi sayısının sonsuzluğuna dikkat çektiler. Pi sayılarını tshirtlerine resmeden öğrencilerimiz Pi şarkısına çalıştılar ve Pi gününde keyifle şarkılarını söylediler.

Okul Öğretmenleri de Pi sayısına farkındalık yaratmak adına önlüklerinin yakalarına pi sembollerini takıp derslere Pi müziği ile girdiler. Okulun yemek menüsü Pi Gününe özel hazırlandı.14 Mart Dünya Pi gününde, öğrencilere ve velilere kendi emekleriyle hazırladıkları ürünlerin satışı gerçekleştirilerek sosyal yardım projesine katkıda bulundular.

AKVARYUM GÜNÜ

   Geçtiğimiz hafta okulumuzda Akvaryum Günü etkinliğimizi Matematik Zümresi olarak gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz matematik dersinde öğrendikleri konularla ilgili birer soru yazıp her soruyu bir balığın arkasına yazdılar sonrasında akvaryumumuza atarak balıkları karıştırdık ve rastgele çekerek matematik derslerinde eğlenerek sorularımızı çözdük.

 

UA-76681437-2