[wp-story id="118872"] SEÇKİN’İN MİNİKLERİ SİNEMA KEYFİ İLE HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.008,4300
 • EURO
  $1,0766
 • ALTIN
  $60.067,2900
 • BIST
  1,1646
SEÇKİN’İN MİNİKLERİ SİNEMA KEYFİ İLE HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR

SEÇKİN’İN MİNİKLERİ SİNEMA KEYFİ İLE HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR

SEÇKİN’İN MİNİKLERİ SİNEMA KEYFİ İLE HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR Özel Seçkin Koleji 2.sınıf öğrencileri 2 Haziran Cuma günü sinemaya giderek keyifli bir gün geçirdiler. Seçkin öğrencileri dostluğu, yardımlaşmanın yararlarını, sosyal gelişim ve davranış kurallarını zevkli bir şekilde yaşayarak öğrendiler. Seçkin Koleji, öğrencilerine sinema kültürünü aşılarken, olay ya da varlıkların çeşitli özelliklerini gözlemleyebilme, olumlu olumsuz düşüncelerini […]

SEÇKİN’İN MİNİKLERİ SİNEMA KEYFİ İLE HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR

Özel Seçkin Koleji 2.sınıf öğrencileri 2 Haziran Cuma günü sinemaya giderek keyifli bir gün geçirdiler.

Seçkin öğrencileri dostluğu, yardımlaşmanın yararlarını, sosyal gelişim ve davranış kurallarını zevkli bir şekilde yaşayarak öğrendiler.

Seçkin Koleji, öğrencilerine sinema kültürünü aşılarken, olay ya da varlıkların çeşitli özelliklerini gözlemleyebilme, olumlu olumsuz düşüncelerini ortaya koyabilme, yeni ve alışılmamış durumlara uyum sağlayabilme amacıyla sinema günleri düzenliyor.

Filmdeki kahramanlar ve olaylar hakkında konuşarak da dil gelişimlerini ve yorum yapma becerilerini geliştirdiklerini söyleyen Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü İbrahim Yener :“ Çocuklarımızı sanat etkinliklerine, sosyal ve kültürel faaliyetlere ilgi ve yeteneklerinin gelişmesi için, (yaşlarına uygun) sinema, tiyatro gibi etkinliklere sık sık götürülmeleri gerekir. Seçkin Koleji olarak öğrencilerimizin gelişim özelliklerine uygun etkinlikleri arttırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Çocuklarımızın; sanat etkinliklerine, sosyal ve kültürel faaliyetlere ilgi ve yeteneklerinin gelişmesi için, (yaşlarına uygun) sinema, tiyatro gibi etkinliklere sık sık götürülmeleri gerekir. Seçkin Koleji olarak öğrencilerimizin gelişim özelliklerine uygun etkinlikleri arttırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Özel Seçkin Koleji anasınıfı öğrencileri “Sosyal gelişim ve toplu yerlerde davranış kuralları” konularını yaşayarak öğrenmeleri amacı ile 19 Kasım Çarşamba günü “Sevimli Dinazor” adlı sinema filmine gittiler. Filmdeki kahramanlar ve olaylar

hakkında konuşarak da dil gelişimlerini ve yorum yapma becerilerini geliştirdiklerini söyleyen Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Nilgün Almaç sözlerine şöyle devam etti. “Çocuklarımızın gelişimleri için sinema , tiyatro ve müze gezilerine sıkça yer vermekteyiz. Çocukların sosyalleşmesi ve özgüvenlerini geliştirmeleri için bu tür etkinlikler yararlı olmaktadır.” dedi.

Seçkin koleji öğrencilerine sinema kültürünü aşılarken, olay ya da varlıkların çeşitli özelliklerini gözlemleyebilme, olumlu olumsuz düşüncelerini ortaya koyabilme, yeni ve alışılmamış durumlara uyum sağlayabilme amacıyla sinema günleri düzenliyor.

Seçkin Koleji öğrencileri, filmdeki kahramanlar hakkında konuşarak dil gelişimlerini ve yorum yapma becerilerini geliştirdiklerini söyleyen Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü İbrahim YENER; “ Çocuklara diğer beceriler gibi,sosyal becerilerin de temelleri ilköğretimde şekillenir .”dedi.Çocuklarımızın sanat etkinliklerine ,sosyal ve kültürel faaliyetlere ilgi ve yeteneklerinin gelişmesi için (yaşlarına uygun) sinema,tiyatro gibi etkinliklere Seçkin Koleji olarak sık sık arttırmaya devam edeceğini belirten YENER ; Seçkin öğrencileri sinema günleri ile hem eğleniyor hem öğreniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM