SON DAKİKA

Seçkinli Öğrenciler Fidan Dikme Etkinliğinde

Özel Seçkin Koleji öğrencilerinin sosyal sorumluluk bilinci,yer aldıkları proje sayısı arttıkça daha da gelişiyor. Seçkinli öğrenciler “Fidan Dikim Şenliği” etkinliklerine sosyal sorumluluk bilinci ile yoğun katılım gösterdi.

Bu haber 11 Nisan 2019 - 15:27 'de eklendi ve 929 kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

Gaziantep yeşil vadi bölgesine fidan dikimine giden öğrenciler bölgedeki alana, çok sayıda fidan dikerek geniş bir alanı ağaçlandırdılar. Öncelikle fidanın nasıl dikileceğini öğrenen öğrenciler, daha sonra fidanları Seçkin Koleji öğretmenlerinin yardımıyla toprakla buluşturdular. Diktikleri fidanlara can suyu vermeyi de ihmal etmeyen öğrenciler, hayatlarında ilk kez fidanları toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşadılar.

Etkinlikte konuşma yapan Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp YILMAZ, “Tabiata saygının en önemli göstergelerinden biri ağaç dikmektir. Kurum olarak misyonumuz hem insanlara hem de tabiata saygılı bireyler yetiştirmektir” şeklinde konuştu. Yılmaz;öğrencilerin kalbinde sevgi tohumu yeşertmek, yeteneklerini ortaya çıkarmak ve psikososyal gelişimlerine katkı sağlamak için bu etkinliklerin her yıl artarak devam edeceğini ifade etti.

UA-76681437-2