[wp-story id="118872"] ŞEKABEL GIDA’YA 2,5 MİLYON SERMAYE – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.186,7200
 • EURO
  $1,0591
 • ALTIN
  $61.569,1600
 • BIST
  1,1687
ŞEKABEL GIDA’YA 2,5 MİLYON SERMAYE

ŞEKABEL GIDA’YA 2,5 MİLYON SERMAYE

Şehitkamil Belediyesi Şekabel Gıda ve Tic. A.Ş’nin sermayesini 2,5 milyon lira artıracak. Şekabel Gıda’nın talebi üzerine 2,5 milyon liralık artırımla toplam sermaye 7,5 milyona çıkacak. İŞ MAKİNELERİ VE TAŞITLARIN FİNANSMANINDA KULLANILACAK Şehitkamil Belediye Meclisi Temmuz ayı 1’inci birleşim toplantısını yaptı. 17 maddenin görüşüldüğü toplantıda 16 maddenin imar komisyonuna sevki sağlandı. Teklif karar olarak ise Şekabel […]

Şehitkamil Belediyesi Şekabel Gıda ve Tic. A.Ş’nin sermayesini 2,5 milyon lira artıracak. Şekabel Gıda’nın talebi üzerine 2,5 milyon liralık artırımla toplam sermaye 7,5 milyona çıkacak.

İŞ MAKİNELERİ VE TAŞITLARIN FİNANSMANINDA KULLANILACAK

Şehitkamil Belediye Meclisi Temmuz ayı 1’inci birleşim toplantısını yaptı. 17 maddenin görüşüldüğü toplantıda 16 maddenin imar komisyonuna sevki sağlandı. Teklif karar olarak ise Şekabel Gıda ve Tic. A.Ş’ye 2,5 milyon lira sermaye artırımı yapılması görüşüldü. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu konuyla ilgili olarak, “Şekabel Gıda’nın mevcut iş makineleri ve taşıtlarının iş yoğunluğu nedeniyle ihtiyaçlarına cevap vermediği bu nedenle araç parkını güçlendirmek için alınması düşünülen iş makineleri ve taşıtların finansmanında kullanılmak üzere sermayesinin 2,5 milyon lira artırılarak toplamda 7,5 milyon liraya çıkarılması istenilmektedir” dedi.

“MAKİNE PARKIMIZ GENİŞLETİP HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”

Fadıloğlu: “Özellikle köy arazi yollarının yapımını kendi belediyelerinin iş makineleriyle doğru orantılı olarak yapıyoruz. Makine parkımızı genişletmek adına ve bunu da daha rantabl kullanabilmek adına ve daha rahat hareket edebilmek adına belediye şirketi üzerinden alıyoruz. Grayder, loder ve kamyonla makine parkımızı genişletip bu şekilde hizmetimize devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“KÖPRÜYÜ YAPAN FİRMAYA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK MI?”

Gündem dışı söz alan CHP’li meclis üyesi Hasan Çolak, yıkılan Kemal Köker Viyadük Köprüsüyle ilgili iddiaların yanıtlanmasını istedi. Köprünün terör eylemlerine malzeme edileceği konusunda duyumlar aldıklarını belirten Çolak, “Bu köprü Şahinbey ile Şehitkamil ilçesini birbirine bağlıyordu. Köprü için üniversiteden alınan çürük raporuyla yıkım kararı alınmış. Bir taraftan da terörden dolayı köprünün yıkıldığı söyleniyor. Karşısında Emniyet Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olmasından dolayı bir tır bırakılıp terör eylemleri yapılabileceği düşüncesi var. Biz bu köprüyü bu yüzden yıkarsak terörü şımartacağız. Kamuoyunda böyle bir algı da var. Eğer çürük olduğu için yıkılıyorsa da köprüyü yapan firmaya suç duyurusunda bulunulacak mı? Hangi köprülere güveneceğiz?” dedi.

“TEK YÖN UYGULAMASI İÇİN UYGUN GÖRÜLDÜ”

Çolak’ın sorularına Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu şöyle yanıt verdi: “Köprü hakkında teknik sebeplerden dolayı yıkılma kararı alındığını biliyorum. Belki de ilk yapılırken statik yapıya uygun olmayan bir köprü idi. O günün şartlarında öyle uygun görülmüş. Yani güvenlik nedeniyle değil trafik akışını düzenlerken tek yön uygulaması için ihtiyaç olarak görüldü. Zaten Emniyet Müdürlüğü de birkaç yıla kadar yeni yerine taşınacak. O dedikodudan başka bir şey değil.”

“YOLLAR SİZİN BABANIZIN MALI DEĞİL”

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ne yönelik olarak Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin söylediklerini de hatırlatan Çolak, şöyle devam etti: “Bakan, ‘Biz yolları teröristler yürüsün diye yapmıyoruz’ dedi. O yollar sizin babanızın parasıyla yapılmadı. Bu ülke insanın verdiği vergilerle yapıldı. Ben de o yürüyüşe katılma kararı aldım ve katılacağım. Terörist değilim. Bakandan da daha iyi bir vatanseverim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM