[wp-story id="118872"] Sorumsuz dayatmaya ‘dur’ demek için ‘HAYIR’ – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.843,4000
 • EURO
  $1,1427
 • ALTIN
  $61.598,0900
 • BIST
  1,1601
Sorumsuz dayatmaya ‘dur’ demek için ‘HAYIR’

Sorumsuz dayatmaya ‘dur’ demek için ‘HAYIR’

  Oğuzeli köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen CHP’li Ekici, 16 Nisan’da referanduma sunulacak olan Anayasa değişikliği paketinde, halkın hiçbir talep ve beklentisinin karşılanmadığını belirterek bu sorumsuz dayatmaya ‘dur’ demek için vatandaşlardan ‘hayır’ oyu kullanmalarını istedi. Oğuzeli köylerinde ‘hayır’ diyor CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici referandum çalışmaları kapsamında Oğuzeli köylerini ziyaret etti. Ziyaretlere, özellikle köy kadınlarının […]

 

Oğuzeli köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen CHP’li Ekici, 16 Nisan’da referanduma sunulacak olan Anayasa değişikliği paketinde, halkın hiçbir talep ve beklentisinin karşılanmadığını belirterek bu sorumsuz dayatmaya ‘dur’ demek için vatandaşlardan ‘hayır’ oyu kullanmalarını istedi.

Oğuzeli köylerinde ‘hayır’ diyor

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici referandum çalışmaları kapsamında Oğuzeli köylerini ziyaret etti. Ziyaretlere, özellikle köy kadınlarının ilgisi ve coşkusu damga vurdu. Gittiği her köyde kadınların zılgıtlarıyla karşılanan Ekici, ikram edilen mırralar eşliğinde, vatandaşın sorunlarını dinledi, Anayasa değişikliği konusunda görüşlerini paylaştı.

Oğuzelililer Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi başta ekonomi ve işsizlik olmak üzere birçok sorunla boğuştuklarını dile getirerek, öncelikle ekonominin düzeltilmesi, içerde ve komşularla huzur ve barış ortamının sağlanması gerektiğini dile getirdiler.

CHP’li Ekici, Oğuzeli köylülerinin dile getirdiği sorunların Türkiye’nin en can alıcı sorunları olduğunu ve acilen çözülmesi gerektiğini ifade ederek şunları kaydetti:

“Ne yazık ki işbaşındaki iktidar bu acil sorunları çözmek yerine, Türkiye’nin gündemini aylardır başkanlık sistemi tartışmalarıyla meşgul ediyor. Halkını düşünen, önce bu sorunları çözmek için emek ve para harcar. Ancak bunlar bütün emeklerini ve halkın kaynaklarını ‘evet’ kampanyası için savuruyorlar. Sırf bu sorumsuz yaklaşımlara ve dayatmalara ‘dur’ demek için bile ‘hayır’ oyu kullanmak gerekir.”

Anayasa değişiklik paketinde yer alan unsurlarla ne yapılmak istendiğini ve bunlara neden karşı çıktıklarını da maddeler halinde anlatan Ekici, bu işin bir parti meselesi olmadığını, evet ya da hayır çıkınca ne bir hükümet değişikliği ne de bir görev değişikliği olacağını kaydetti. CHP’li Akif Ekici “Eğer devletimize, milletimize, bayrağımıza, cumhuriyet değerlerimize sahip çıkacak ve onu sonsuza dek yaşatacaksak bunu ‘ hayır’ oylarımızla yapacağız, bu hepimizin görevidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM