SUCU: CHP’Yİ İKTİDAR ETMEK İÇİN ADAYIM | Gaziantep Tutku GazetesiGaziantep Tutku Gazetesi

SON DAKİKA

SUCU: CHP’Yİ İKTİDAR ETMEK İÇİN ADAYIM

CHP İl Başkan aday Adayı Hayri Sucu,” Benim  il başkanı olduktan sonra ne belediye başkanı olma, nede Milletvekili olma niyetim var. Benim İl Başkanlığı yaparak partinin oyunu yükseltmek istiyorum.”dedi.

Bu haber 17 Ocak 2020 - 13:59 'de eklendi ve 11887kez okundu. kez görüntülendi.

CHP eski İl Başkanı Hayri Sucu, tabanın isteği üzerine aday olduğunu belirterek şunları söyledi:”Tabanda benim gerçekten bir gücüm var, taban beni istiyor. Ben Bu Partiye Aileden gelen terbiye ile particiyim. Öyle akrabalarım biri başka partide , biri başka alanda değil. Biz ailece CHP’liyiz.”dedi.

İl Başkanı olacağım

Sucu,” İl başkanı olduktan sonra Genel Merkezle  milletvekili pazarlığı yapmayacağım diyerek sözlerine şöyle devam etti,”  Benim gelecekle ilgili hiçbir hesabım yok. Ne belediye başkanlığına, ne milletvekilliğine adaylık düşüncem yok olsa zaten öbür dönem olurdum.   Partim beni İl başkanlığına layık gördü. O görevi başarıyla yaparım. Partimi yüzüstü bırakmam…

 Her zaman Partililerim Emrindeydim

Sucu,” Ben il başkanlığı yaptığım 3 yılda partinin bir lira parası yoktu. Borçsuz bir şekilde teslim ettim. Gece gündüz partilimin nerede işi varsa hastanede, yoğun bakımda, karakolda gece gündüz demeden bu partinin emrinde oldum.”

Taban beni istiyor

En az 40 yıldan beri partinin içinde olduğunu anlatan Hayri Sucu, “Bize ne görev verilmişse hem ailem, hem ben yapmışımdır.Bazı Aday arkadaşların  çocuğu partiye gelmez, kardeşi gelmez amcası gelmez, dayısı gelmez hiçbirisi gelmez.  Benim tabandaki olan gücümü onların aşma şansı yok. Benim yapıcı tarafımı örgüt bilir. Seçildikten sonra rakiplerimin ayağına gittim, randevu istediler vermedim ben onları ziyaret ettim. Bana oy verip vermeyen hiçbir partiliyi ötelemedim. Bana destek verenlerden çok destek vermeyenlerin yanında durdum. Bana bir işleri düştüğünde onlara dört dörtlük hizmet ettim.Benim kimseyle sorunum olmaz. Küskün olmam, örgütün küs olanlarını da elimden gelirse barıştırırım. Bu bir bayrak yarışıdır. Partimizi kim daha bir adım öne taşıyacaksa o kazansın” diye konuştu.

UA-123728131-1