[wp-story id="118872"] TAHMAZOĞLU: “HER ZAMAN ENGELLİLERİMİZİN YANINDAYIZ” – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.122,5700
 • EURO
  $1,0078
 • ALTIN
  $44.098,2000
 • BIST
  1,1709
TAHMAZOĞLU: “HER ZAMAN ENGELLİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

TAHMAZOĞLU: “HER ZAMAN ENGELLİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Şahinbey Belediyesi yılın 365 günü engellilerin yanında olduğunu göstererek, engelli vatandaşlara 34 adet akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye etti. Bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalarda ve projelerde insan odaklı çalışmalar yapan Şahinbey Belediyesi, engellilerin yaşamını kolaylaştıracak projeler yaparak onların yaşamlarına dokunmaya devam ediyor. Bugüne kadar 2.049 engelli vatandaşa manuel ve akülü tekerlekli sandalye, 4 noktada […]

Şahinbey Belediyesi yılın 365 günü engellilerin yanında olduğunu göstererek, engelli vatandaşlara 34 adet akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye etti.

Bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalarda ve projelerde insan odaklı çalışmalar yapan Şahinbey Belediyesi, engellilerin yaşamını kolaylaştıracak projeler yaparak onların yaşamlarına dokunmaya devam ediyor. Bugüne kadar 2.049 engelli vatandaşa manuel ve akülü tekerlekli sandalye, 4 noktada akülü araç dolum istasyonu, 6 tane hasta bakım yatağı, 4 tane akıllı klozet, 119 adet işitme cihazı, 300 görme engelliye beyaz baston hediye ederken, engelliler için 2 tane park, Akkent Spor Köyü içerisinde Engelli Yüzme Havuzu yaparak engelli vatandaşlarımızın hizmetine sundu.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Şahinbey İlçe Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, AK Parti MKYK üyesi Hatice Merve Tatar, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Titiz, Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Hulusi Kalender, Gör-Bir Derneği Başkanı Mehmet Aysel, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

365 GÜN ONLAR İÇİN

Şahinbey İlçe Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, engellilerin her zaman hatırlanması gerektiğini vurgulayarak  “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Ben bütün engelli kardeşlerimizin gününü kutluyorum. Sadece bugün değil 365 günün onlar için bugün gibi olmasını temenni ediyorum. Engelli kardeşlerimizi sadece bir gün değil her gün hatırlamalıyız” diye konuştu.

HERKES BİR ENGELLİ ADAYI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye’de son yıllarda engelliler adına önemli gelişmeler kaydedildiğini belirterek, “Biz bir gün değil 365 gün engellilerle beraberiz. Bizim sloganımız bu. Göreve geldiğimiz günden beri özellikle engelli kardeşlerimizin alana çıkması, evde hapsolmaması için gayret gösterdik. Bunun için iki şey lazımdı. Birinci onların kullanacağı akülü ve manuel tekerlekli sandalyeler, ikincisi de onlara uygun yol ve kaldırım düzenini sağlamak. Bu konuda bizim ve hükumetimizin çok büyük adımları oldu. Engellilere çok güzel haklar verildi. Herkes bir engelli adayıdır. Hepimiz nasıl öleceksek, bir gün engelli olabilmekte bizim için uzak bir ihtimal değil.” dedi.

ENGELLİLERİ ANLAMAK GEREK

Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Hulusi Kalender, engellilerin hayatının kolaylaştırılması gerektiğini belirterek, “Öncelikle her engelliler gününde Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na ve meclis üyelerine özellikle teşekkür etmek istiyorum. Baktığımızda engellilere verilen desteklerde çok önemli aşamalar kaydettik. Önemli olan engelliye yardımcı olmak değil, anlamak. 3 Aralık Dünya engelliler Günü’ne baktığınız zaman bizler bir takım mesajlar vermeye çalışıyoruz. Onların işlerini kolaylaştırmak adına yapılanları görüyoruz. Bu salonda dahi yapılan engelli rampasının nasıl işleri kolaylaştırdığını görüyorsunuz. Engelli oy verirken vergisini öderken nasıl eşitse. Hizmet verilirken de eşit davranılmalıdır. Her canlı bir engelli adayı olduğu gibi ölümü tadacak bir varlıktır” dedi.

Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu ise İslam dininde engellilerin yerini ve Peygamber Efendimizin engelli sahabe Abdullah bin Ümmi Mektum ile olan diyaloğunu anlatarak, insanlardaki en büyük engelin, sevgi eksikliğinde ki engel olduğuna vurgu yaptı.

87 ENGELLİ EVLİLİK OKULUNDAN MEZUN OLDU

Şahinbey Belediyesi’nin en önemli projelerinden birisi olan Evlilik Okulu’na katılan 87 engelli düzenlenen törende sertifikalarını aldı. Akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtım töreninde Evlilik Okulu’na katılan engellilere sertifikalarını Şahinbey İçe Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM