Pet Shop
Toplum Yararı Gözetilmeli

Toplum Yararı Gözetilmeli

ABONE OL
9 Ocak 2017 17:30
Toplum Yararı Gözetilmeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, basın mensuplarının kamuoyunu bilgilendirirken daima toplum yararını gözetmesi gerektiğini savundu. Sucu, “Haber peşinde ve dünyanın farklı bölgelerinde her türlü zorluğa göğüs gererek, savaşlarda, çatışmalarda canlarını hiçe sayarak geçen bir hayat her zaman takdiri hak etmektedir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Basının, demokrasinin, özgürlüğün, temel hak ve hürriyetlerin sigortası olduğunu kaydeden Sucu, şunları kaydetti: “Haber alma bireyin en temel hakkıdır. Basın, demokrasinin, özgürlüğün, temel hak ve hürriyetlerin sigortasıdır. Özgür basına sahip olmayan toplumlarda, demokrasi ve özgürlükler kısıtlanmış demektir. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak tanımlanan basın, yaşanan olaylar karşısında bilgilendirme sorumluluğunu taşımaktadır. Her türlü olumsuzluğa karşı görevini evrensel ilkeler doğrultusunda yapmak için çabalayan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, özgür bir ortamda nice görev yılları diliyorum.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r