[wp-story id="118872"] Tuğsuz: Nakliyatçılar mazot parasına çalışıyor – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.065,4800
 • EURO
  $0,9357
 • ALTIN
  $43.928,8200
 • BIST
  1,1724
Tuğsuz: Nakliyatçılar mazot parasına çalışıyor

Tuğsuz: Nakliyatçılar mazot parasına çalışıyor

İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, nakliyatçıların ağır borç yükü altında ezildiklerini ve mazot parasını dahi çıkaramaz hale düştüklerini söyledi.

Gaziantep Nakliyatçılar Odası’nı ziyaret eden İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, sektörün sorunlarını dinledi. Zam şampiyonu olan mazot fiyatları ve belge işkencesi ile bunalan nakliyatçıların çaresiz kaldığına dikkat çeken Tuğsuz, “Nakliyatçılarımız mazot parasına çalışır hale geldi. Hatta maliyetini dahi kurtaramıyorlar. Kredilerle borç edip araçlarını alıyorlar, ağır şartlardan dolayı kredilerini dahi ödeyemiyorlar. Mazot fiyatları yükseldikçe yükseliyor. Araçların bakımı, masrafı derken, çocuklarından günlerce ayrı kalan nakliyatçılarımız verdiği emeğin karşılığını alamıyor. Sektör tamamen çark etmiş durumda. Kontak kapatıp araçlarını bağlıyorlar” diye konuştu.

NAKLİYATÇILAR NEFES ALACAK

Tuğsuz, nakliyatçıların belge sorununu da ayrı bir çileye dönüştüğünü söyledi. 10 bin liralık kamyonu olan bir şoföre 2 bin lira ceza kesmenin insafsızlık olduğunu da dile getiren Tuğsuz, “Yıllarca nakliyecilik yapan insanlarımız, SRC ve K1 belgeleri nedeniyle mağdur edildi. Zaten para kazanamayan tır ve kamyoncu kardeşlerimiz büyük cezalara maruz kaldı. Cebine para girmeden cezalara gidiyor. Bir de mazot fiyatının zam şampiyonu olması ve tarihinin en yüksek oranlarına ulaşması nakliyatçıları iyice sıkıntıya düşürdü. İYİ Parti iktidarında sıkıntılar son bulacak. Nakliyatçılarımız nefes alacak” dedi.

AİLELERİNDEN GÜNLERCE UZAK KALIYORLAR

Nakliyatçılık yapanların günlerce ailelerinden uzak kaldığını belirten Tuğsuz, günleri yollarda geçen nakliyatçıların hak ettikleri kazanca ulaşamadıklarını bildirdi. Tuğsuz, “Gaziantep’te ve bölgede on binlerce insan nakliyat sektörü sayesinde ekmek yiyor. Bu insanları yok sayamayız. Nakliyeciler, aldığı paranın üçte ikisini mazota veriyor, geriye kalan kısmın ise, fatura kesip devlete vergi verince hiç çalışmamış gibi oluyor. Bir de yüksek miktarda ödedikleri sigorta sorunu var. Mutlaka bu işlere çözüm getirilmeli. Ekonominin çarklarının dönmesini sağlayan nakliyatçılar desteklenmeli. Araçları kredi borçları nedeniyle hacizlere gitmemeli” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM