[wp-story id="118872"] -TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİR YEREL YÖNETİM ÇALIŞANLARI GRUBA ALINDI – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.191,0400
 • EURO
  $1,0623
 • ALTIN
  $61.483,9600
 • BIST
  1,1658
-TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİR YEREL YÖNETİM ÇALIŞANLARI GRUBA ALINDI

-TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİR YEREL YÖNETİM ÇALIŞANLARI GRUBA ALINDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, TEMA Vakfı işbirliği ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı personellerini, Türkiye’de ilk kez bir yerel yönetim olarak, yeşil yakalılar grubuna dahil etti.  “Yeşil Yaka”yı çalışanlarına sunan kurumlar, sürdürülebilirlik hedeflerine inanmış çalışanlarla hedeflerine daha hızlı ulaşma, iş modelleri oluştururken doğadan esinlenme, toplum ve gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışmaya yönelik önemli […]

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, TEMA Vakfı işbirliği ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı personellerini, Türkiye’de ilk kez bir yerel yönetim olarak, yeşil yakalılar grubuna dahil etti.

 “Yeşil Yaka”yı çalışanlarına sunan kurumlar, sürdürülebilirlik hedeflerine inanmış çalışanlarla hedeflerine daha hızlı ulaşma, iş modelleri oluştururken doğadan esinlenme, toplum ve gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışmaya yönelik önemli bir adım atmış oluyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı personellerine düzenlenen bu programda, Eğitim Program Yöneticisi Selin Selamet katılımcılara eğitim verdi.

Yaşamın sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi için yeterli bilincin oluşturulması ve sorumlulukların yerine getirilmesinin öneminin vurgulandığı eğitim katılımcılara verilen sertifikalarla son buldu.

-YEŞİL YAKA-

“Yeşil Yaka” programı üç temel bölümden oluşuyor. Bu bölümlerde,  yeryüzündeki yaşamın işleyişi,  insan-doğa arasındaki ilişki, sürdürülebilir yaşamın somut adımları anlatılıyor.

Birinci bölüm olan “Yer ile Gök Arasında” ile doğanın milyarlarca yıldır kendini nasıl var ettiği, nasıl bu kadar güçlü ve dirençli olduğu tanımlanıyor.

İkinci bölüm, “Kadim Geçmişin Yeni Hikayesinde” insanın doğa ile olan ilişkisinde geçmişten bu güne yaptığı doğrular ve yanlışlar inceleniyor.

“Köprüler Kurmak” isimli üçüncü bölümde ise insanın iş ve özel yaşamında doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirebilmesi için bir yol haritası çıkarılıyor, yeni davranış ve tutumları içeren eylem planları ortaya konuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM