[wp-story id="118872"] “ULUSLARARASI PİYANO YARIŞMASI” – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.989,3300
 • EURO
  $1,0048
 • ALTIN
  $58.928,1300
 • BIST
  1,1595
“ULUSLARARASI PİYANO YARIŞMASI”

“ULUSLARARASI PİYANO YARIŞMASI”

ÖZEL SANKO ORTAOKUL ÖĞRENCİSİ DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU Özel Sanko Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Eylül Eren, Bursa Nilüfer Belediyesi ile AkademiX Güzel Sanatlar Merkezinin ortak düzenledikleri “I. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali”nde dünya birincisi oldu. Yarışmaya Türkiye, İngiltere, Avusturya, İtalya, Bulgaristan, Kazakistan, İsveç, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan, Ukrayna ve Japonya’nın da aralarında olduğu […]

ÖZEL SANKO ORTAOKUL ÖĞRENCİSİ DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

Özel Sanko Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Eylül Eren, Bursa Nilüfer Belediyesi ile AkademiX Güzel Sanatlar Merkezinin ortak düzenledikleri “I. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali”nde dünya birincisi oldu.

Yarışmaya Türkiye, İngiltere, Avusturya, İtalya, Bulgaristan, Kazakistan, İsveç, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan, Ukrayna ve Japonya’nın da aralarında olduğu 22 ülkeden toplam 182 yarışmacı katıldı.

7 farklı yaş kategorisinde gerçekleştirilen yarışmada “9 Yaş A Kategorisi”nde Kobold- (Edward Grieg), Spider In The Bath- (Pam Wedgwood), Kalbin Sesi- (Henri Van Gael) ve Rus Çınlaması- (Rodion Shchedrin) olmak üzere dört eser seslendirerek dünya birincisi olan Özel Sanko Ortaokulu öğrencisi Eylül Eren’e ödülünü Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Boybey takdim etti.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, “Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra, spor ve sanat alanında başarılara imza atarak Gaziantep’in ve okulumuzun adını ulusal ve uluslararası platformlarda duyurmaları bizleri gururlandırıyor” dedi.

Toklucu, Eylül Eren’i, Özel Sanko Ortaokulu Müdürü Uğur Çekici’yi ve Müzik Öğretmeni Ozan Tekin’i başarılarından dolayı kutladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM