SON DAKİKA

Ya İstifa Ya Özür

Bu haber 09 Ocak 2020 - 16:25 'de eklendi ve 5087kez okundu. kez görüntülendi.

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu haftalık basın toplantısı düzenledi. Hocaoğlu Gaziantep Havalimanı’nda yaşanan aksaklıklar konusunda Gaziantep’in 14 vekiline yüklenirken, Gaziray’ın Nizip’e kadar gitmesi için imza kampanyası başlatacaklarını söyledi. Hocaoğlu ayrıca İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan’ın gündemden düşürülerek unutulduğunu dile getirdi.

 

VIP’TEN GEÇİNCE DE UÇAĞIN UÇAMADIĞINI GÖRDÜLER

 

Gaziantep gündemini değerlendiren İYİ Parti İl Başkanı Hocaoğlu, ilginç açıklamalarda bulundu. Hocaoğlu, haftalık değerlendirme toplantısında şunları söyledi:

 

“Gaziantep Havalimanı’nın problem yaşadığını, bu problemlerin kış aylarının yaklaşması ile daha da artacağını dile getirmiştim.14 milletvekilini Gaziantep’in milletvekili olarak gördüğümüzü, büyükşehir belediye başkanını Gaziantep büyükşehir belediye başkanı olarak gördüğümüzü ve Gaziantep için çalışacaklarını düşündüğümüzü söylemiştik. Ancak çağrımıza kimseden ses gelmedi. Ta ki milletvekilleri uçamayana kadar. VIP’ten geçince de uçağın uçamadığını gördüler. Onları Gaziantep’in sorunlarını çözmek için seçtik. Ortak hedefleri Gaziantep olmalı. Gaziantep Havalimanı’na ivedi çözüm istiyoruz. Vekil uçamayınca çıkıp açıklama yaptı. Gaziantep Havalimanı için 14 vekilden ortak açıklama bekliyorum. 3 gündür Gaziantep’te özel bir firmaya ait uçak kalkmıyor. Benim dün duruşmam vardı gidemedim. Bugün de uçuşlar iptal yarını bilmiyorum. Bu Gaziantep’in problemi.14 vekil çözsün, çözemiyorsa gereğini yapsın. 14 vekil, belediye başkanları Gaziantep’in uçuş problemini çözemiyorsa çıksınlar erdemli bir şekilde ‘biz bu işi yapamıyoruz’ desinler. Gaziantepliler de bunu görsün. Bunu çözemeyen 14 vekili istemiyoruz. İstifa etsinler.

 

İMZA KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ

 

Gaziray’ı yapanlara teşekkür ettik. Gaziray, Nizip’e kadar uzatılsın dedik. Çok şey istemiyoruz. Gaziray Nizip’e gelsin diyoruz. Eğer gelirse buradaki herkes ondan faydalanacak. 3. basın toplantısında da söylüyorum. Ama ses çıkmıyor. Biz artık icraat yapacağız. 2020 yılı İYİ Parti için icraat yılı olacak. Ben Nizip ilçe başkanı ile görüştüm ‘ Gaziaray Nizip’e gelsin’ diye imza kampanyası başlatacağız. Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, bana hala randevu vermedi. Ben başkanlığı çok iyi biliyorum. O makamı görmeye hevesli değilim. Artık randevu verse dahi gelmiyorum. Ta ki AK Parti’yi oradan indirip İYİ Parti’yi belediye başkanlığına çıkarana kadar o belediye girmeyeceğim.  Gaziantep’e söz veriyorum. Cumhurbaşkanımıza kadar bu işi götüreceğiz Gaziray’ı Nizip’e getireceğiz. İYİ Parti olarak imza kampanyasını önümüzdeki hafta başlatıyoruz.

 

NURDAĞI- GAZİANTEP ARASINDAKİ YOL PARÇALI BOHÇA GİBİ

 

Nurdağı’nın da yarım kalan yolunu tamamlayın. Otobandan Nurdağı’na giriş çıkış büyük bir problem Gaziantep Nurdağı arasındaki yol parçalı bohça gibi. Bir kısmı çift şerit, bir kısmı tek şerit, bir kısmı da tek şerit dahi değil. Bu yol ivedi bir şekilde tamamlansın.  Kaza istatistiklerine göre birinci sırada Gaziantep-Nizip yolu, ikinci sırada Nurdağı-Gaziantep yolu gelir. 14 vekil görevinizi yapın.

 

RAHMETLİ KORKUT KÜÇÜKCAN UNUTULDU

 

Rahmetli Korkut Küçükcan unutuldu. Yargıya devrettiler ya. Yargı bakacak. Sözde sivil toplum kuruşları var.  Çıktılar üç beş tane süslü laf ettiler.  Ama suya sabuna dokunmadılar ‘yargı gereğini yapacak’ Tabi canım.  Gereğini söyleyeyim zaman aşımından dosya düşer. Bir avukat olarak söylemekten utanç duyuyorum. Sivil toplum örgütleri ya orayı kapatın ya da suya sabuna dokunun. Siz dokunmasanız da ben dokunacağım. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ya istifa edecek ya da özür dileyecek. Bunu yaptırana kadar ben susmayacağım. Topu eli bağlı, gözü kör kulağı sağır yargıya atıp iki tane hasta ziyareti yapıp, üç tane fakire kömür dağıtarak örtmeyin.

 

MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATMANIN GEREĞİ VAR MIYDI?

 

Şehrimizde bir sinagog açılmış bize davetiye gelmedi. Cumhurbaşkanlığı Gaziantep’te sinagog açmış, davetiye yayımlamış İYİ Partiye göndermemiş. Her yere bizi çağırıyorlar ama buraya neden çağırmadılar bilmiyorum.   Bu zamanda Müslüman mahallesinde salyangoz satmanın gereği var mıydı onu da bilemiyorum. Biz dinlere inançlar karşı değiliz. Buradan kimse farklı şey çıkarmasın. AK Parti ve MHP seçmenlerine bir tek soru soracağım. ‘Bu sinagog AK Parti ve MHP iktidarında değil de CHP, İYİ Parti iktidarında açılsaydı ne derlerdi?  Sinagog 40 yıldır faaliyet göstermiyor. Avrupa fonundan restore edildi. Sinagoga karşı değiliz Sinagog’un neden Gaziantep’te açıldığını sormak istiyorum.

 

TEHLİKE YARATIR

 

Şuanda Gaziantep’te Suriyelilere yardım adı altında benim bildiğim 250 tane resmi kayıtlı dernek var. Sarıgüllük’ü gezin kaç tane bina göreceksiniz hepsi Birleşmiş Milletler’in. Bizi ne kadar çok seviyorlar. Haznevi tarikatımız da oldu ne mutlu bize. Hatay’ı, Mardin’i geçiyoruz. Tüm dinleri Gaziantep’te birleştiriyoruz. Gaziantep’in Haznevi tarikatına ihtiyacı var mıydı? İleri toplumlarda hiç kimse kimsenin inanç sistemiyle ilgilenmez. İnancından dolayı kimse birbirini kınamaz. Herkes birbirine saygı gösterir. Ama bizim gibi toplumlarda din odaklı, laikliğin tam olarak benimsenmediği toplumlarda bunlar tehlike yaratır. Gaziantep’in yaşam tarzı kültürü Sinagog ile Haznevi tarikatını aynı anda barındırır mı?

UA-76681437-2