Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ZENGİN, ŞAHİNBEY’İN HİZMETLERİNİ GEZDİ

ZENGİN, ŞAHİNBEY’İN HİZMETLERİNİ GEZDİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Eğitim Uzmanı Tarkan Zengin’e Şahinbey Belediyesi’nin hizmetlerini tanıttı.

Siyaset Akademisi programı için Gaziantep’e gelen Eğitim Uzmanı Tarkan Zengin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte Şahinbey Belediyesi Sosyal Market’ini, İslam Bahçesini ve İslam bilim Tarih Müzesi’ni gezdi.

YENİ NESİL İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Yapılan hizmetlerden oldukça etkilendiğini belirten Eğitim Uzamnı Tarkan Zengin, “İslam Bilim Tarih Müzesi’ndeki eserler geçmişte ecdadımızın neden büyük bir devlet olduğunu daha iyi yansıtıyor. Büyük devlet olmak için ilimde, sanatta, kültürde ve diğer alanlarda büyük hizmetleriniz olması gerekiyor. Şahinbey Belediyesi’ne böyle bir müze kurduğu için teşekkür ediyorum. Buradaki bilgilerin gelecek nesillere aktarılması gerçekten de çok önemli bir hizmet. Bizim çocuklarımız kendilerine dayatılan, ‘bizden bir şey olamaz, biz iyi bir şey yapamayız’ gibi bir olumsuz düşünce var.  Ancak burayı gördüklerinde ecdatlarının ne kadar önemli işler yaptıklarını görüp kendilerine olan güvenlerin artmasına ve girişimlerinin artmasını sağlayan bir mekân olmuş. Bu tür mekanlar sayesinde ecdadını seven ve yaptığı başarılı çalışmaları örnek alan bir nesil yetişecektir” dedi.

MİLLET OLMA BİLİNCİ AŞILANIYOR

Zengin, Şahinbey Belediyesi’nin  Çanakkale seferleri ile ilgili olarak ise “Şahinbey Belediyesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Çanakkale’ye öğrenci götürüyor. Çanakkale açık hava müzesi gibi. Orayı gezdiğinizde, Gaziantepli, Sivaslı, Yemenli, Suriyeli, Mısırlı, Üsküplü, şehitleri görüyoruz. Orayı görmek bile bizim neden büyük bir millet olduğumuzu ve neden dayanışma içerisinde olmamız gerektiğini gösteren önemli bir örnek. Bu proje gençlerin ve yetişkinlerin millet olma bilincinin oluşması için çok önemli. Ben Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu hizmetlerinden dolayı kutluyorum” dedi.