[wp-story id="118872"] Basını da teşvik ve destek kapsamına alınacak mı? – Gaziantep Tutku Gazetesi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.859,5000
 • EURO
  $1,1031
 • ALTIN
  $63.951,0800
 • BIST
  1,1624
Basını da teşvik ve destek kapsamına alınacak mı? – Gaziantep Tutku Gazetesi

Basını da teşvik ve destek kapsamına alınacak mı? – Gaziantep Tutku Gazetesi

Ekici, Yatırım ve Destek Hamlesi”nde basının da yer alması konusunu Meclis gündemine taşıdı. CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, 04 Eylül 2016 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da duyurduğu “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı, Yatırım ve Destek Hamlesi”nde basının da yer alması konusunu Meclis gündemine taşıdı. Ekici, Başbakan tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle verdiği […]

Ekici, Yatırım ve Destek Hamlesi”nde basının da yer alması konusunu Meclis gündemine taşıdı.

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, 04 Eylül 2016 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da duyurduğu “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı, Yatırım ve Destek Hamlesi”nde basının da yer alması konusunu Meclis gündemine taşıdı.

Ekici, Başbakan tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinin gerekçesinde, 62 milyar liralık yatırım ve destek hamlesinin üçte birinin ulaştırma yatırımlarına ayrıldığına, yine önemli bir payın tarıma yönlendirileceğine, pekçok sektörün desteklendiğine ancak basının unutulduğuna dikkat çekti.

Basın kuruluşlarının hem kamuoyunu doğru bilgiyle buluşturma hem de sağladığı istihdam ve ürettiği iş açısından oldukça stratejik bir sektör oldugunun altını çizen Ekici basının teşvik ve desteklerden mahrum bırakılmasının önemli bir eksiklik ve adaletsizlik yaratacağını söyledi.

Ekici’nin önergesinde Başbakan’a ilettiği sorular şöyle:

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı, Yatırım ve Destek Hamlesi” kapsamında desteklenecek sektörler arasında basın kuruluşları var mıdır?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı, Yatırım ve Destek Hamlesi” kapsamında desteklenecek sektörler arasında basın kuruluşları yok ise gerekçesi nedir?

Verdikleri hizmet, ürettikleri iş, sağladıkları istihdam bakımından hem ülkemiz hem de doğu ve güneydoğu bölgeleri açısından oldukça önemli bir sektör olan basın kuruluşlarının teşvik ve destek sağlanan sektörler arasında yer alması için planlanan/yürütülen bir çalışma var mıdır?

Basın sektörüne destek ve teşvik için bir çalışma yürütülüyor ise bunun detayları nelerdir?

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM