SON DAKİKA

Başkan Şahin, Organize Sanayi Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, fabrika ziyaretleri kapsamında gittiği her fabrikada çalışanlarla birlikte yemek sırasına girdi, öğle yemeği yedi, büyükşehir tarafından yürütülen projeleri çalışanlara anlattı.

Bu haber 29 Ocak 2019 - 18:20 'de eklendi ve 9063kez okundu. kez görüntülendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı , fabrika ziyaretleri kapsamında gittiği her fabrikada çalışanlarla birlikte yemek sırasına girdi, öğle yemeği yedi, büyükşehir tarafından yürütülen projeleri çalışanlara anlattı.

Hem işvereni hem de çalışanı dinleyen başkan Fatma Şahin, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinin nabzını tuttu. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin üretim merkezi olan Gaziantep’i, çağ atlatmak için istişareleri önemsedi, barış, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verdi.

Bölgedeki fabrikaları ziyareti sırasında büyük bir ilgiyle karşılanan başkan Şahin, özellikle sanayi işçilerini yakından ilgilendiren 250 bin nüfusun yaşayacağı 50 bin konutluk ‘nin en büyük konut projesi olan Kuzey Şehir Projesinde gelinen son noktayı anlattı.

ile (TOKİ) Başkanlığı iş birliğinde hayata geçirilen “Kuzey Şehir Projesinin ilk etabını oluşturan 3 bin konutun tamamlandığını aktaran Şahin, ” ilçesinde 8,5 milyon metrekare alan üzerinde kurulacak Kuzey Şehir, Türkiye’nin en büyük toplu konut alanlarından olacak. Kuzey Şehir’de yaşayacak vatandaşlar, eğitimden sağlığa, sosyal yaşamdan ulaşıma, tüm fiziki ve sosyal ihtiyaçlarını kent merkezine gitmeye gerek duymadan karşılayabilecek. Mahallenin yeşil alanla çevrelenmesi, farklı ölçeklerde meydanların oluşturulması, araç yollarının sınırlandırılması, engellilerin kullanımını da içeren otoparklarla, ulaşım ağının ağırlıklı olarak yaya öncelikli ele alınması, projenin temel tasarım ilkelerini oluşturacak” diye konuştu.

Kent içi trafiği rahatlatacak olan Gaziray Projesinin yanı sıra yapımı tamamlanan İçmesuyu Projesinin detaylarını anlatan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dev bütçeli belediye yatırımlarının devlet yatırımına dönüştüğünü sözlerine ekledi. – GAZİANTEP

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    UA-76681437-2