Pet Shop
Cerablus’a geçişler bayramda da devam ediyor – Gaziantep Tutku Gazetesi

Cerablus’a geçişler bayramda da devam ediyor – Gaziantep Tutku Gazetesi

ABONE OL
15 Eylül 2016 15:46
Cerablus’a geçişler bayramda da devam ediyor – Gaziantep Tutku Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cerablus’a başlayan geri dönüşler Kurban Bayramı’nın ikinci gününde de devam etti.

İHA

13 Eylül 2016 / 22:54

Cerablus’un terör örgütü DAEŞ militanlarından temizlenmesinin ardından Cerablus’a başlayan geri dönüşler Kurban Bayramı’nın ikinci gününde de devam etti.

Suriye’deki iç karışıklıktan ve terör örgütlerinden dolayı ülkelerini terk ederek Türkiye’ye sığınan Suriyeli vatandaşların geçiş işlemleri bayramda da devam ediyor. Kurban Bayramı’nın ikinci gününde çok sayıda Suriyeli sivil vatandaş Karkamış Gümrük Kapısı’na gelerek Cerablus’a geçiş yaptı. Gaziantep Valiliği Göç İdaresi İl Müdürlüğü tarafından Karkamış’ta oluşturulan mobil irtibat ofisine başvuran vatandaşlar işlemlerinin tamamlanmasının ardından Carablus’a geçiş yapabiliyorlar.

Bayramı aileleriyle geçirecekler

Terör örgütü DAEŞ militanlarının Cerablus’a gelişiyle birlikte ülkelerini terk eden siviller yıllar sonra aileleriyle bayramı kendi topraklarında geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. 16 yaşındaki Cerabluslu Cemal Ahmed, “IŞİD’den kaçıp Türkiye’ye sığındım. Fırat Kalkanı Harekatı ile IŞİD militanları Cerablus’u terk etti. Cerablus güvenli hale gelince ben de tekrar ülkeme dönüyorum. İki yıl oldu ailemi, annemi ve babamı görmüyorum. Şimdi hem ailemi hem de doğup büyüdüğüm topraklara yeniden dönüyorum. Çok mutluyum. Hayırlı bayramlar” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r