[wp-story id="118872"] CHP’nin  İsmi değişmeli – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.471,5500
 • EURO
  $1,0793
 • ALTIN
  $48.015,1100
 • BIST
  1,1727
CHP’nin  İsmi değişmeli

CHP’nin  İsmi değişmeli

Cumhuriyet Halk Partisinin ismi değişmeli. CHP bir vakıf yada bilim yuvası olmalı. Böylece Atatürk’ün bize emanet ettiği CHP’yi  hakkıyla koruma şansımız olacak. Atatürk ve silah arkadaşlarının  adına layık Bilim insanlarını  yetiştirerek Laik Türkiye Cumhuriyetini gelecek genç nesillere emin adımlarla  teslim ederiz. Peki bu kanı bende  nasıl oluştu? Tüm olumsuz olayların CHP’ye yıkılması 50 yıldan beri […]

Cumhuriyet Halk Partisinin ismi değişmeli. CHP bir vakıf yada bilim yuvası olmalı. Böylece Atatürk’ün bize emanet ettiği CHP’yi  hakkıyla koruma şansımız olacak. Atatürk ve silah arkadaşlarının  adına layık Bilim insanlarını  yetiştirerek Laik Türkiye Cumhuriyetini gelecek genç nesillere emin adımlarla  teslim ederiz.

Peki bu kanı bende  nasıl oluştu?

Tüm olumsuz olayların CHP’ye yıkılması

50 yıldan beri iktidar olmamış ama tüm olumsuzluklar hep CHP’ye mal edildi.  O zaman iktidar olan sağ partilerin arada bir  küçük iktidar ortağı olan CHP’ye  tüm olumsuz olaylarının  sorumlusu tutulması iyilerinin ise kendilerinin tabi tutulmasıyla. Peki nasıl ?

1980’den sonra CHP iktidar olmamıştır. Ama  tüm olumsuzluklar hep CHP’ye yıkılmış.  Yapılan güzel şeyler  o zamanki iktidara  mal edilirken kötü şeyler  CHP’ye mal edilmiş.

5 nisan kararı  ekonomi kriz hangi dönemde oldu?

DYP SHP koalisyonunda  oldu. İktidar DYP’ydi ama  küçük ortağı SHP’ydi.  Peki  CHP neredeydi? O zaman mecliste değildi. CHP iktidar değildi. Peki suçlu kim? Ama yine suçlu CHP oldu.

DSP MHP   koalisyonunda  Merve kavakçı olayı vardı. Peki CHP  meclis dışında kalmıştı Bu olayda suçlanan kim?  Yine CHP oldu. Kimse ne MHP’yi ne de DSP’yi suçladı.

CHP Toplum  tarafından kötü olaylarla anılan bir parti oldu. İyi olaylar başka partiye kötü olaylar CHP mal edildi?

Öyle ki insanlarımız babası doğmadan yaşanan olayı biliyor ama  günümüzdeki olayları bilmezlikten geliyor.

CHP değişmeli artık  ideoloji partisi değil, şahıs güdümlü oldu.

Ben olmazsam  bu parti biter diyenler artıyor. Ben olunca oyumuz artacak diyenler partinin ideolojisini önüne geçti.

Dışarıdan partiye katılım olmuyor? Çünkü burada çöreklenen delege ağalarından dolayı  bu partide yer bulamayacağını düşünüyorlar da ondan…

Parti ismi değişmeli… Yeni Partiye Atatürkçü Cumhuriyetçi insanlar gelip kayıtlarını yapmalı.Partiye üye olmak isteyen aydın insanlar burada şahıs değil de ideoloji için mücadele ederler. Cumhuriyeti sevenler, Atatürk ilke ve ideolojisini sevenler partiye kayıt yaptırır. Böylece CHP kötü olaylarla anılmayacak. Aydın insanların yetiştiği bir kurum bir vakıf olarak yaşamına devam etmelidir.Aksi takdir de CHP’de  Kılıçdaroğlu gitse, yerine İnce gelse  de sonuç değişmez. İktidar olmaz…..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM