SON DAKİKA

Emlakçılar ‘Aytaç’ dedi

Bu haber 19 Mart 2018 - 14:44 'de eklendi ve 200 kez okundu. kez görüntülendi.

Gaziantep Tüm Emlakçılar Odası Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen kongrede mevcut başkan Mehmet Aytaç, 237 oyla yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

 

ÜYELERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Odanın genel kuruluna yoğun katılım sağlandığına vurgu yapan Mehmet Aytaç; “Gaziantep olara bizler hep ilkleri severiz. Meslek Odaları arasında kongresini kendi hizmeti olara yapan ilk odayız. Bundan sonraki mesleki eğitimlerde yine burada buluşacağız. Üyelerimizin sorunlarını çözmek için yine burada bulaşacağız. Sektörümüzün geleceği çok parlak. Çünkü yönetmeliğimiz çıkmak üzere. Tapu dairelerindeki ön satışların kendi ofislerimizde yapılması yönündeki protokolü de imzaladık. Önümüzdeki günlerde meslektaşlarımızla bir araya gelip yönetmeliğin çıkması durumunda gerekli değerlendirmeleri de yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

SURİYE VE IRAK’IN ŞEHİRLERİNİ GAZİANTEP YAPACAK

Gaziantep’in savaşa komşu bir il olduğuna dikkat çeken Aytaç, Gaziantep’in Suriye ve Irak’ın şehirlerinin yeniden yapılmasında öncü olacağını sözlerine ekleyerek; “İnsanlar yatırım yapmaktan çekiniyor. Bu çekince olmasa Gaziantep Türkiye’nin emlak alanında parlayan yıldızıdır. Son iki üç yıldan bu yana Irak ve Suriye savaşları ister istemez sektörümüzü olumsuz etkiledi. Temennimiz komşu ülkelerimizde savaşın durmasıdır. Savaş durduktan sonra hem Suriye’de hem Irak’ta şehirlerin yeniden yapılandırılması konusunda Gaziantep öncü bir şehir olacaktır. Bu konuda beklentilerimiz var. Yatırımların Gaziantep üzerinden yapılacağını düşünüyoruz. Bu da şehir ekonomisinin hamle yapması demektir.” şeklinde konuştu.

YÖNETİM LİSTESİ ŞU ŞEKİLDE

Mevcut başkan Mehmet Aytaç’ın yönetiminde şu isimler yer aldı; İbrahim Halil Çam, Tuncay Baransel, Ökkaş Tüter, Necati Kara, Yusuf Koçoğlu, Ali Özekici.

UA-76681437-2