[wp-story id="118872"] GAÜN yönetimi Down Sendromlu çocukları unutmadı – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.940,1400
 • EURO
  $0,9997
 • ALTIN
  $58.498,4700
 • BIST
  1,1594
GAÜN yönetimi Down Sendromlu çocukları unutmadı

GAÜN yönetimi Down Sendromlu çocukları unutmadı

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, üst yönetimiyle birlikte 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle, Gaziantep’te faaliyet gösteren Downla Umut Penceresi Derneği’nin etkinlik provasını ziyaret edip, çocuklara hediye takdim etti. Gür, TDP kapsamında dernekle ortak projelere imza atacaklarının müjdesini de verdi. İl Müftüsü Ahmet Çelik’in de katıldığı ziyarette, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. […]

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, üst yönetimiyle birlikte 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle, Gaziantep’te faaliyet gösteren Downla Umut Penceresi Derneği’nin etkinlik provasını ziyaret edip, çocuklara hediye takdim etti. Gür, TDP kapsamında dernekle ortak projelere imza atacaklarının müjdesini de verdi.

İl Müftüsü Ahmet Çelik’in de katıldığı ziyarette, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hilmi Bayraktar ve Prof. Dr. Metin Bedir, Genel Sekreter Doç. Dr. Ayhan Doğan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Süleyman Ganidağlı ve TDP Uzmanı Simge Akbaş ŞKM’de prova yapan öğrencilere sürpriz yaptı. Down Sendromlu çocuk ve gençlerle sohbet eden Rektör Gür ve ekibi, çocukları sevip hediye takdim etti. Down Sendromlu çocuklar da konuklarına sarılarak sevgiyle karşılık verdi. Çocuklarının provasını izleyen ailelerle de sohbet eden Rektör Gür, “Sizlerin bir anne, baba olarak yavrularınızla bu kadar yakından ilgilenmenizin her şeyin ötesinde, sizlere dünya ve ahret mükafatı kazandıracağına olan inancım tam. Yüce Rabbimiz de bu konuda bizleri müjdelendiriyor” dedi.

Downla Umut Penceresi Derneği Başkanı Güzin Bengü Aslanpay ise, dernek olarak faaliyete başladıkları bir yıldan buyana birçok önemli etkinliğe imza attıklarını belirterek, “Çocuklar ve aileleri at binmeye götürüldü, doğa yürüyüşü yapıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sağlık taraması ve piknik yapıldı. Ailelerle tanışma başlığı altında Müslümanların en özel ayı olan Ramazan ayında iftar yemeği düzenlendi. Gençlik kampları, sinema, bovling, halk oyunları, tiyatro üyelerimizle gerçekleştirdiğimiz diğer etkinliklerden bazıları” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ali Gür, üniversite olarak Downla Umut Penceresi Derneği’ni bu güzel faaliyetlerinden dolayı kutlayarak, “Biz de üniversite olarak sosyal sorumluluğumuzun gereği, sizlerle Toplumsal Duyarlılık Projeleri Koordinatörlüğümüz aracılığıyla, sizinle birçok ortak projeye imza atacağız” müjdesi verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM