SON DAKİKA

iOS 11.4 yenilikleri neler olacak?

Bu haber 31 Mart 2018 - 16:31 'de eklendi ve 600 kez okundu. kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak 9.7 inç iPad, daha sonraysa tüm diğer iOS cihazlariçin sunulan iOS 11.3 güncellemesi sonrasında gözler iOS 11.4 sürümüne çevrilmiş durumda. Peki, iOS 11.4 yenilikleri olarak neler bekleniyor?

iOS 11.4 özellikleri şekilleniyor!

iOS mobil işletim sistemleri için en son iOS 8 dördüncü bir sürüm güncellemesi almıştı. Şimdi ise iOS 11 ile benzer bir duruma tanıklık edeceğiz. Bunun iOS 12büyük güncellemesi öncesinde iOS 11 için sunulacak son güncelleme olacağı tahmin ediliyor. Tabii ki arada belki de bir iOS 11.4.1 vb. sürüm de görebiliriz. Apple’ın iOS 12 için yeni özelliklerden çok istikrar, performans ve hata düzeltmelerine odaklandığını da not olarak düşelim.

iOS 11.4

Şu an için iOS 11.4 yeni özellikleri ise şöyle sıralanıyor:

ClassKit: 27 Mart tarihinde gerçekleştirilen ve yeni ucuz 9.7 inç iPad tabletin de tanıtıldığı etkinlikte bu özelliğin gelişi onaylandı. Şirketin eğitim alanında Google ve Microsoft gibi rakiplerine üstünlük sağlamak için çabalarından birisi olan ClassKit, öğretmen ve öğrencilerin ödevlerini ve ilerleyişi takip etmesini sağlayacak Schoolwork uygulamasıyla birlikte çalışıyor. ClassKit ile öğretmen ve öğrenciler arasındaki etkileşimin artması sağlanırken, eğitimlerin öğrencinin durumuna göre kişiselleştirilmesi mümkün olacak.

AirPlay 2: Aslında AirPlay 2 özelliğinin iOS 11.3 ile birlikte gelmesi bekleniyordu ancak Apple bunu bir sonraki güncellemesine ertelemiş durumda. iPhone veya iPad’den kablosuz olarak birden fazla cihaza eş zamanlı müzik yayını yapılmasını sağlayacak ikinci nesil AirPlay, Apple TV ve HomePod sahiplerinin en çok beklediği özelliklerden. Bu özellikle evin tüm odalarında aynı yayını dinleyebileceksiniz.

iCloud MesajlarıiMessage için gelecek bu işlevle konuşmaların ve dosya eklerinin çevrimiçi depolanması sağlanacak. Esas amaçsa yeni bir cihaza geçiş yaptığınızda tüm sohbet geçmişinizin ve dosyalarınızın saklı kalması. Hali hazırda birçok benzer uygulama, iCloud Mesajları ile sağlanmak istenen özelliği sunmuş durumda.

iOS 11.4 çıkış tarihi

Güncellemesinin birkaç ay içerisinde sunulacağı tahmin ediliyor. Duyurunun ise4 Haziran tarihinde başlayacak olan WWDC 2018 geliştirici etkinliğinde yapılması bekleniyor.

UA-76681437-2