SON DAKİKA

İYİ Parti İl Başkanı Şahin’den 14 Mart açıklaması

Bu haber 14 Mart 2018 - 19:12 'de eklendi ve 1026 okundu kez görüntülendi.

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı İzzettin Şahin, 14 Kart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutlarken, Türk Tabipler Birliği’nin başındaki Türk kelimesinin kaldırılmasını da doğru bulmuyoruz” dedi.

Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sorunlarını bildiklerini ve İYİ Parti iktidarında bu sorunların çözülerek, daha rahat ve vatandaşa daha iyi hizmet verebilecek duruma getirileceğini ifade eden Şahin,” Hekimlerin özlük hakları, yıpranma payı, sağlık çalışanlarına şiddet, artan psiko-sosyal sorunlar, özel sektörün ezici tahakkümü, mecburi hizmet vs. sorunları var. 14 Mart Tıp Bayramı’nda bu sorunları herkes dile getiriyor ancak AKP hükümeti bugüne kadar bir adım atmış değil. İYİ Parti iktidarında her alanda olduğu gibi sağlık alanında da yapılacak reformlarla hekimler ve sağlık çalışanları çok daha rahat bir çalışma ortamına kavuşacaktır” diye konuştu.

İzzettin Şahin, Türk Tabipler Birliği’nin başındaki Türk kelimesinin kaldırılmasını da doğru bulmadıklarını ancak, kurum ile kurumları yönetenlerin ayırt edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
UA-76681437-2