[wp-story id="118872"] Şaşmaz’dan GAİB’e ziyaret – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.123,9800
 • EURO
  $1,0910
 • ALTIN
  $61.784,2600
 • BIST
  1,1643
Şaşmaz’dan GAİB’e ziyaret

Şaşmaz’dan GAİB’e ziyaret

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı GAP Bölge Müdürlüğüne atanan Halil Şaşmaz Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, MBTG Başkanı Surur Aydın, GAİB Genel Sekreteri Fatih Yumuş’ta hazır […]

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı GAP Bölge Müdürlüğüne atanan Halil Şaşmaz Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, MBTG Başkanı Surur Aydın, GAİB Genel Sekreteri Fatih Yumuş’ta hazır bulundu.

GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz son dönemlerde sınır ülkelerinde yaşanan olaylar ve bu olayların ihracata olan olumsuz etkileri hakkında Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı GAP Bölge Müdürü Halil Şaşmaz’a bilgiler verirken alınması gereken önlemler içinde çeşitli önerilerde bulundu. Özellikle sınır kapılarında beklemek zorunda kalan tırların taşıdığı yüklere dikkat çeken Başkan Çıkmaz sorunlara bir an önce çözüm bulunması aksi halde özellikle gıda ihracatında önemli kayıpların yaşanabileceğine dikkat çekerek beklemelerden kaynaklı olarak birçok ürünün son kullanma tarihlerinin dahi geçme noktasına geldiğini ifade etti.

Habur’da sorunlar acil çözülmeli

Habur Sınır kapısında meydana gelen yığılmaların acilen önlenmesi gerektiğinin de altını çizen Başkan Çıkmaz tır şoförlerinin can güvenliğinin de sağlanabilmesi için sürekli ilgili bakanlıklarla iletişim halinde olduklarını belirtti. Çıkmaz ziyarette 15 Temmuz gecesi FETÖ Terör Örgütü üyelerinin Türkiye’nin bağımsızlığı ve demokrasiye yönelik darbe girişiminin milli irade sayesinde püskürtüldüğünü de ifade ederek bu süreçte sağlanan milli birlik ve beraberliğin siyasi alanda da hissedildiğini kaydederek Türkiye’nin darbe girişimi sonrası daha da güçlendiğini, özlenen birlik ve beraberlik ile toplumsal uzlaşının sağlandığını belirterek bu birlikteliğin ekonomiye olumlu yansıması olacağına inandıklarını da ifade etti.  GAİB tarafından gerçekleştirilen ihracat rakamlarını da değerlendiren Başkan Çıkmaz önümüzdeki süreçte ihracatın arttırılması için yoğun bir çaba sarf edilmesi gerektiğini de vurguladı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı GAP Bölge Müdürü Halil Şaşmaz’da Gaziantep’in ülke ekonomisine önemli katkılar sağladığını ifade ederek Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük sanayi kentinde görev yapmanın kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu, görev süresince sorunların giderilmesi ve çözüme kavuşturulması için gerekli her türlü çalışmayı yapacaklarını kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM