[wp-story id="118872"] TEDES iptal – Gaziantep Tutku Gazetesi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.989,3300
 • EURO
  $1,0048
 • ALTIN
  $58.928,1300
 • BIST
  1,1595
TEDES iptal – Gaziantep Tutku Gazetesi

TEDES iptal – Gaziantep Tutku Gazetesi

Aralarında Gaziantep’in de bulunduğu 7 ilde pilot olarak uygulanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kaldırılıyor. Aralarında Gaziantep’in de bulunduğu 7 ilde pilot olarak uygulanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kaldırılıyor. ELEKTRONİK RADAR UYGULAMASI SONRA ERDİ İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu kamuoyunda büyük tepki toplayan elektronik radar uygulamasının sona erdiğini açıklarken, “Sadece Ordu’da bir yılda yarım […]

Aralarında Gaziantep’in de bulunduğu 7 ilde pilot olarak uygulanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kaldırılıyor.

Aralarında Gaziantep’in de bulunduğu 7 ilde pilot olarak uygulanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kaldırılıyor.

ELEKTRONİK RADAR UYGULAMASI SONRA ERDİ

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu kamuoyunda büyük tepki toplayan elektronik radar uygulamasının sona erdiğini açıklarken,

“Sadece Ordu’da bir yılda yarım milyon araca ceza kesen Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’ne tepkiler çığ gibi arttı, sistemden pay almak isteyen belediyeler adeta sıraya girdi. Bakanlık tepkileri dikkate alarak uygulamayı durdurdu” dedi. TEDES’in uygulandığı pilot illerden biri olan Gaziantep’te de yoğun şikayetler vardı.TEDES uygulamasının sona ermesi sürücüler arasında sevinçle karşılanırken bugüne kadar kesilen ve henüz ödemesi yapılmayan trafik cezalarının ne olacağı ise merak konusu oldu. 

TEDES sisteminin kurulduğu ve hız ihlal tespit sistemlerinin olduğu yerler şu şekildeydi:

“İpek Yolu üzeri Çimento Kavşağı ile Acarsan arası ( 2632.38 m.) İpekyolu üzeri Turgut Özal Köprülü Kavşağı ile Mezarlık arası ( 1171.51 m. ) Basra yolu Kavşağı ile Adliye arası ( 2579.00 m. ) Abdulkadir Aksu Bulvarı üzeri Ata Kreş ile MNS kavşağı arası ( 1073.00 m. ) Abdulkadir Konukoğlu Bulvarı üzeri Et Balık Kavşağı ile Köylü Garajı Kavşağı arası (859,54 m.) Üniversite Bulvarı Binevler – Doktorlar Kavşağı ile Bahçeşehir Kavşağı arası; (552.00 m.).”

Kırmızı ışık ihlal tespit sistemleri ise Başkarakol Kavşağı, Grand Otel Kavşağı, Yüksekbina Kavşağı, Çetinkaya Kavşağı, İller Bankası Kavşağı,Sultana Tıp Merkezi Kavşağı, Binevler Kavşağı, Duisburg Kavşağı, Otogar Kavşağı, Basra Kavşağına kurulmuştu. 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM