[wp-story id="118872"] ÜNVERDİ:15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.911,8100
 • EURO
  $0,9365
 • ALTIN
  $42.724,3500
 • BIST
  1,1721
ÜNVERDİ:15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

ÜNVERDİ:15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

  -GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ: – “15 TEMMUZ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR” -“DARBE GİRİŞİMİ GECESİNDE BİR VE BERABER OLDUĞUMUZDA HİÇBİR GÜCÜN KARŞIMIZDA DURAMAYACAĞINI TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK” Gaziantep Sanayi Odası  (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde hüzün ve gururun bir arada yaşandığını belirtti. Türk insanının o gece destan […]

 

-GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ:

– “15 TEMMUZ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR”

-“DARBE GİRİŞİMİ GECESİNDE BİR VE BERABER OLDUĞUMUZDA HİÇBİR GÜCÜN KARŞIMIZDA DURAMAYACAĞINI TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK”

Gaziantep Sanayi Odası  (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde hüzün ve gururun bir arada yaşandığını belirtti. Türk insanının o gece destan yazdığını dile getiren Ünverdi, “15 Temmuz’un kahramanı şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. O gece ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainlerine karşı tek yürek mücadele verdik” dedi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gazi şehrin evlatlarının da darbe girişimine karşı büyük bir direniş sergilediğine vurgu yapan Ünverdi, “Gaziantepli hemşehrilerimiz darbe girişiminin yaşandığı o karanlık gecede gözünü kırpmadan bulunduğu noktalarda ve meydanlara inerek ülkesine ve millet iradesine sahip çıktı” ifadelerini kullandı.

Türk insanın feraseti, basireti ve cesaretiyle büyük bir uçurumun eşiğinden dönüldüğünü dile getiren Ünverdi, “Biz bin yıllık geçmişi olan köklü bir milletiz. Omuz omuza, bir ve beraber oldukça ne içeriden ne dışarıdan kimse bizi yıkamaz. Ülkemizin birliğine, demokrasimize saldıranlar da 15 Temmuz’da olduğu gibi tarihin karanlık sayfalarındaki yerini alır” diye konuştu.

“15 Temmuz 2016 gecesi ülke olarak birliğimize, dirliğimize kast edilmiş, ülkemiz sonu belli olmayan bir karanlığa sürüklenmek istenmiştir” diyen Ünverdi şu ifadeleri kullandı:

“Çok şükür ki milletimizin metaneti, kararlılığı, canını ortaya koyarak verdiği mücadele ile şer odakları hedeflerine ulaşamamış, darbe girişimi bertaraf edilmiştir. O gecede aziz Türk milleti yeni bir kahramanlık destanı yazmış, tankların ve silahların önünde durarak, kurşunlara hedef olmak pahasına, kadın erkek, genç yaşlı demeden ülkesine, demokrasisine sahip çıkmıştır. Bu Türk insanın doğasından gelen bir reflekstir. Söz konusu vatan olduğunda neler yapabileceğimize tüm dünya bir kez daha şahit olmuştur. Türkiye demokrasiyle yönetilen, millet iradesinin egemen olduğu bir ülkedir ve öyle de kalacaktır.”

(function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = “http://connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1&appId=325510860880549”;fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM