Zamlar orucumuzu bozar mı?

Zamlar orucumuzu bozar mı?

ABONE OL
4 Nisan 2022 18:59
Zamlar orucumuzu bozar mı?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Hoş geldin 11 ayın sultanı Ramazan , başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu bereket mevsimi olan Ramazan’la birlikte olmaya, paylaşmaya, sabretmeye, farkına varmaya, kendimizi bir başkasının yerine koymaya ve niyet etmeye güzel bir vesile olacaktı. Ama yapılan aşırı zamlar, artan enflasyon bu mübarek ayının güzelliğini bozdu.  Yine evlerimizi misafir ağırlayacağız. Yine softalarımız açık olacak ama yapılan gaddar zamlar bizi biraz olsun sıkıntıya sokacak.  Ama yine de  garip gurebaya yardım edeceğiz ama bütçemizi zorlayacak ama, Şimdi yenen bu zamlar orucumuzu bozar mı?.

Oruç tutana cezamı kesiliyor

Aklım erdi ereli her yıl ramazanda  fahiş bir gıda zammıyla karşı karşıyayız, ramazandan önce aldığımız ürünleri maalesef  ramazanda daha fahiş fiyatlara  alıyoruz. Yine bir çok insan tezgahlara bakarak evlerine boynu bükük gidecek.  Yine  çocuklara  o ürünleri alamayacak.

Şükran gününde devasa indirim

Hristiyanların bir Noel, şükran günü gelince gariban insanlar mahrum kalmasın diye  devasa indirimler yapıyor.  İsteyen istediği giyeceği giysin diye,,,

Devlet vatandaşını ezer mi?

Hele bu yıl yapılan artışlar, zamlara,,, tamda ramazan arifesinde ete yapılan zama devlet neden engel olmaz. Neden benim halkım bu yiyecekten mahrum kalsın deyip tepki göstermez. Ondan sonra koro halinde Ramazan’ın toplumumuzda yardım duygularının zirveye ulaştığı, sevgi, saygı ve merhamet duygularının hassaslaştığı manevi bir zaman olduğunu ve buna benzer açıklama yaparlar. Maalesef  Ramazan ayının  bu yıl zamları  bizleri yıprattı. Şimdi Diyanete soruyorum. Yenen Bu zamlar orucumuzu bozar mı?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r