[wp-story id="118872"] EVDEN 4 KAMYON ÇÖP ÇIKTI – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.859,5000
 • EURO
  $1,1031
 • ALTIN
  $63.951,0800
 • BIST
  1,1624
EVDEN 4 KAMYON ÇÖP ÇIKTI

EVDEN 4 KAMYON ÇÖP ÇIKTI

Şahinbey Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Bekirbey Mahallesi’nde bir evden kötü kokuların yükselmesi sebebiyle mahalle sakinleri durumu Şahinbey Belediyesi’ne bildirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin müdahale ettiği evden 4 kamyon dolusu çöp çıktı. Şahinbey Belediyesi hizmet sınırları içerisinde bulunan Bekirbey Mahallesi, Koyuncu Sokak’ta ikamet eden mahalle sakinleri, psikolojik sorunları olduğu iddia edilen komşularının evinden yükselen pis […]

Şahinbey Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Bekirbey Mahallesi’nde bir evden kötü kokuların yükselmesi sebebiyle mahalle sakinleri durumu Şahinbey Belediyesi’ne bildirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin müdahale ettiği evden 4 kamyon dolusu çöp çıktı.

Şahinbey Belediyesi hizmet sınırları içerisinde bulunan Bekirbey Mahallesi, Koyuncu Sokak’ta ikamet eden mahalle sakinleri, psikolojik sorunları olduğu iddia edilen komşularının evinden yükselen pis kokular nedeniyle Şahinbey Belediyesi’ni arayarak durumu bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler aylardır çöpleri atmayan bir vatandaşın evini kullanılmaz halde buldu. Maskelerle eve giren belediye personeli, evden 4 çöp kamyonu dolusu evsel atık, karton kutu, plastik, teneke kutu gibi çöp malzemesi çıkardı.

BAŞKAN HER SORUNUMUZDA YANIMIZDA

Bekirbey Mahalle Muhtarı Ali Satıl, Şahinbey Belediyesi’nin yaşanan her sıkıntıda yanlarında olduğunu söyleyerek, “Ne zaman bir sorunumuz olsa belediyemizi arıyoruz, onlar da hemen müdahale ederek sorunumuzu çözüyor. Daha öncede bu evde bulunan atıklar belediyemizin temizlik ekipleri tarafından temizlenmişti. Ancak kendisi geceleri yine çöplerden aldığı atık malzemeleri evinde toplayarak, evin içini yine çöplerle doldurdu. Ev sahibi aslında kötü bir insan değil ama kendisinde çöp toplama hastalığı var. Topladığı çöplerin kokusundan komşular rahatsız oluyor. Etrafındaki komşuların evlerini fareler basmış durumda. Biz de bunun üzerine belediyemizi arayarak evin temizlenmesini istedik. Onlarda sağ olsunlar hemen gelerek evin temizliğini yaptılar” dedi.

Yazıcık Mahalle Muhtarı Nahsen Sülüker, Bekirbey Mahalle Muhtarı ile birlikte hem kendi mahallesinin hem de Bekirbey Mahallesinin sorunlarını çözme adına çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Her yıl aynı sıkıntının yaşadığı bir ev burası. Belediyemiz sağ olsun her yıl gelip bu evdeki çöpleri temizliyor. Ama evde oturan şahısın çöp toplama hastalığı yüzünden, bu ev yeniden çöple doluyor. Mahalle sakinleri oldukça rahatsız. Her yıl bu sorun tekrar tekrar yaşanıyor. Allah Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan razı olsun her sorunumuza olduğu gibi bu sorunumuza da çözüm oldu” dedi.

Evin daha önce de belediye ekipleri tarafından defalarca temizlendiğini dile getiren mahalle sakinleri, “Yapılan temizlikten dolayı Şahinbey Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Bu evde her zaman bu olayı yaşıyoruz. Ev kendi malları olduğu için mahalle sakinleri olarak biz de bir şey yapamıyoruz. Sağ olsun belediyemize ne zaman istekte bulunsak hemen gelip evi temizliyor ve ilaçlıyorlar” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM