SON DAKİKA

İPhone fiyatları sızdı

Teknoloji devi Apple’ın yarın düzenlemesi planlanan basın tanıtımı öncesinde, iPhone’un yeni modelinin ismi ve fiyatı internete sızdırıldı.

Bu haber 15 Eylül 2017 - 21:22 'de eklendi ve 1240 kez okundu. kez görüntülendi.

Apple şirketinin yeni ürünlerine dair haberler yayımlayan 9to5Mac ve MacRumors sitelerine göre, Apple’ın tanıtacağı ürünler şöyle olacak:

  • Apple, iPhone’un ilk kez piyasaya çıkarılmasının 10’uncu yıldönümüyle eş zamanlı yapılacak tanıtımda, yepyeni bir telefonu tanıtacak. ‘iPhone X’ adı verilen özel üretim telefonun fiyatının ABD’de 1000 dolar olması bekleniyor.
  • Basın toplantısında, iPhone 7’lerin yeni sürümü olarak iPhone 8 ve iPhone 8 Plus telefonlar da tanıtılacak. Bu telefonlara gelecek yenilikler arasında, kablosuz şarj özelliği, cam arka panel ve mikro çip de bulunuyor.
  • Şirket, Apple Watch’ın yeni modelini ve 4K Apple TV’yi de tanıtacak.

iPHONE X’İN ÖZELLİKLERİ NE?

Apple hayranlarını asıl heyecanladıran ürünse, iPhone X. Bu telefonda, ön panelde yer alan home tuşu  kalkacak; telefon başka şekillerde kontrol edilebilecek. Telefonda 5.8 inch OLED ekran kullanılacak, ekran telefonun kenarlarına kadar büyüyecek. Ayrıca telefonda 3D sensörler de bulunacak. iPhone X’in biyometrik tanıma mekanizmasına yani ekrana bakan kullanıcıların yüzünü tanıyan Face ID özelliğine de sahip olması bekleniyor. Telefonda, üç boyutlu emoji yapabilen Animoji adlı bir mesajlaşma özelliğinin de bulunduğu belirtiliyor.

Bu sızıntıların Apple şirketi içinde gerilim yaratması beklenirken, yarın düzenlenecek resmi tanıtımda ne kadarının doğru çıkacağı da merak konusu.

UA-76681437-2